Home  /   Reprezentace  /  Ženy flag

Ženy flag

Národní sportovní agentura podpoří přípravu reprezentačního flagového týmu žen

Národní sportovní agentura v rámci projektu Podpory státní reprezentace žen kolektivních sportů podpoří také reprezentační flagový tým žen. Dotační program NSA má za cíl zvýšit kvalitu přípravy reprezentačních kolektivních týmů žen ve sportech, které jsou zařazeny na olympijské hry. Flag fotbal bude mít na OH premiéru v roce 2028 v Los Angeles. První velká zkouška směrem k tomuto vrcholu bude nadcházející Mistrovství světa ve Finsku, které je na programu na konci srpna.

Mistrovství světa 2024 - Lahti, Finsko
Hlavní trenér Devin Adkins vybral hráčky, které budou reprezentovat Česko na srpnovém Mistrovství světa v Lahti.

Mistrovství světa začíná 27. srpna a zápasy o konečné pořadí jsou na programu 30. srpna.


Sezona 2023 

Češky vybojovaly na flagovém Mistrovství Evropy 7. místo

Do flagového Mistrovství Evropy vstoupil ženský tým vítězně, když v prvním zápase skupiny porazil Dánsko 28:21. Češky si vítěznou formu přenesly také do druhého zápasu proti Velké Británii. V dramatickém zápase se jim podařilo udržet vedení a zvítězily 44:40. Ve třetím zápase už Češky našly přemožitelky a Francie zvítězila 44:6.

Ve druhém hracím dni zopakovaly ženy výkon z pátku, když ze tří zápasů první dva vyhrály a ve třetím prohrály. Nejprve si český tým porazil Švédsko 32:18 a následně porazil Ukrajinu 40:25. Až v zápase proti Itálii odešly ze hřiště vítězně soupeřky se skóre 33:21. Češky si tak vybojovaly místo ve čtvrtfinále!

Do čtvrtfinálového zápasu vstupovaly Němky proti českému týmu jako favoritky a svou roli dokázaly potvrdit, když zvítězily 42:19. Češky tak zamířily do skupiny o konečné 5. místo, kde se opět utkaly s Itálií a i tentokrát se radovaly soupeřky. V zápase o konečné 7. místo dokázaly Češky zvítězit nad Finskem 39:19.

Skupina A Skupina B
Španělsko Česko
Rakousko Velká Británie
Finsko Dánsko
Irsko Itálie
Německo Francie
Švýcarsko Švédsko
  Ukrajina 

 

 


 

Předchozí akce týmu: Mistrovství světa v Izraeli (6.- 8.12. 2021)
Z flagového Mistrovství světa si ženská reprezentace odváží 11. místo. V dramatickém zápase o konečné pořadí porazil český výběr Martina Šindlera Izrael 25:24.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY TURNAJE