Home  /   Reprezentace  /  Muži

Muži

MISTROVSTVÍ EVROPY 2022 - 2023


Kickoff: 16.10. od 13:00
Stadion:
Městský stadion Ústí nad Labem (Masarykova 780, 400 01 Ústí nad Labem)

VSTUPENKY V PRODEJI!
Prodej v síti Ticketportal -> KOUPIT
Cena vstupenky v síti Ticketportal: 150 Kč
Cena vstupenky na stadionu v den zápasu: 200 Kč
Vstupenky jsou na libovolné místo na hlavní zastřešené tribuně
Vstup pro děti do 15 let zdarma (u vstupu mohou pořadatelé vyžadovat doložení věku) 

Nový turnaj, nový trenérský tým a velká výzva před českým týmem. Ten se v úvodní fázi turnaje představí doma proti Finsku a následně v Kodani proti Dánsku. Na základě výsledků ve skupinách se v příští sezoně odehrají zápasy o konečné pořadí ME.

Češi narazí na silné soupeře. Na předchozím turnaji, který začal v roce 2019 a kvůli covidu se konec odložil až na loňský podzim, se Finové umístili na konečném třetím místě, když v zápase o 3. místo porazili Francii 14:6. S Francii odehráli Češi zápas v úvodní fázi v Jihlavě a prohráli 3:28. Finsko na minulém turnaji postoupilo ze skupiny, ve které byli ještě Dánové a Nizozemci, z prvního místa a i pro nadcházející turnaj budou hlavním favoritem na postup.

Zápas Česka s Finskem odvysílá v přímém přenosu ČT sport. 

Harmonogram národního týmu 2022:
10. - 11.9. tréninkový kemp Nymburk
1.-2.10. tréninkový kemp Nymburk
16.10. zápas Česko - Finsko
22.10. tréninkový kemp Praha
29.10. zápas Dánsko - Česko 

Daniel Leško se vrací na pozici hlavního trenéra národního týmu

Daniel Leško převzal štafetu hlavního trenéra národního týmu mužů po Sebastianovi Fandertovi. Český výběr letos nastoupí do skupinové fáze Mistrovství Evropy zápasy proti Finsku a Dánsku.

Mezinárodní fotbalová organizace IFAF pokračuje s plánem prakticky nepřetržitého Mistrovství Evropy. Tento plán byl během posledního turnaje narušen koronavirem. Po vynucené pauze měl český tým dohrát turnaj zápasy o konečné pořadí, ale nakonec tým Sebastiana Fanderta zápas proti Rusku neodehrál a pro český výběr skončil turnaj netradičním způsobem, kdy o postupu soupeře rozhodl los.

Letos je na programu skupinová fáze, ve které týmy odehrají dva zápasy a příští rok se odehrají zápasy o konečné pořadí.

Do nového turnaje nastupuje český výběr z 11. místa a v Divizi C je společně s Finskem a Dánskem. Domácí zápas s Finskem je naplánován na víkend 16. října na Městském stadionu v Ústí nad Labem. Venkovní zápas s Dánskem se odehraje 29. října v Kodani. Po odehrání skupinových zápasů se na základě výsledků vytvoří podskupiny, kdy vítězové skupin se utkají o titul, druzí ze skupin o konečné 5. - 8. místo a třetí ze skupiny o konečné 9. - 12. místo.

Leško podruhé

Leško už u kormidla národního týmu působil od roku 2012, kdy se o rok později s týmem zúčastnil ME skupiny B v Itálii. Češi tehdy ve skupině narazili na Dánsko, proti kterým nastoupí také letos, a proti kterým prohráli 0:34.

I na dalším turnaji v roce 2015 vedl Leško český výběr. V úvodní fázi porazili Češi v dramatickém zápase na domácím hřišti v Pardubicích Polsko 14:7. V další fázi o rok později zvítězili Češi proti Nizozemsku 20:13 a následně podlehli Velké Británii 13:38. Český tým se tak do závěrečného turnaje neprobojoval.

V roce 2018 Daniela Leška nahradil na pozici hlavního trenéra Sebastian Fandert, který u týmu na začátku tohoto roku skončil.

Poslední akce národního týmu:
skupinová fáze ME (2019)

Výsledky zápasů