Home  /  Zprávy  /  Amazons jednoznačně ovládly i odvetu proti Black Cats

Amazons jednoznačně ovládly i odvetu proti Black Cats

(po) 30. září 2024, Radim Kroulík

Víkendové zápasy v Ženské lize a nejvyšší dorostenecké lize drama nepřinesly. Amazons i Black Panthers potvrdili roli jasných favoritů a jednoznačně zvítězili také Bears. Turnaje 2. dorostenecké ligy již nabídly zápasy s vyrovnaným skóre.

Ženská liga

Prague Black Cats - Brno Amazons
První vzájemný duel vyhrály Amazons na domácím hřišti 35:2 a také v odvetě předvedly dominantní výkon. Útok Black Cats se neprosadil ani v jednom zápase a tentokrát se pražský tým neradoval z bodů ze special týmů nebo obrany. O bodový příděl se tak staraly pouze Amazons v čele s quarterbackem Lenkou Vavrisovou, která byla u šesti ze sedmi touchdownů svého týmu. Dva touchdowny dala z krátké vzdálenosti po zemi a u čtyř passových touchdownů našla přesně Nikolu Ospalou, Ivanu Schmiedovou, Lucii Henešovou a Tamaru Ryšánkovou. Poslední jmenovaná si do endzóny doběhla i po zemi a Amazons mohly slavit vysokou výhru 49:0.

1. dorostenecká liga

Prague Black Panthers - Jičín Hurricanes
Pražský tým se proti Hurricanes musel obejít bez quarterbacka Amose Ferance, který se s národním týmem připravoval na říjnové zápasy Mistrovství Evropy proti Finsku a Francii. Hlavní zodpovědnost v útoku padla na Lukáše Bačovského, který se této role zhostil na jedničku. Hned v úvodní čtvrtině třemi běhovými touchdowny nasměroval Bačovský svůj tým k pohodlnému náskoku, který ještě ve druhé čtvrtině Black Panthers vylepšili dalšími třemi touchdowny. Bačovský odcházel ze zápasu s bilancí 4 běhových a 2 passových touchdownů.

Jediný čestný úspěch hostů zaznamenal ve třetí čtvrtině Štěpán Dobrý, který tak upravil konečné skóre na 40:7.

Brno Bears - Pilsen Patriots
Bears si přenesli dobrou formu ze zápasu proti Black Panthers také proti Patriots. Obraně brněnského týmu se podařilo ubránit Matěje Šlehofera a i ostatní útočné opory Patriots. Výborně hrající obrana tak udržela soupeře na nule a útok Bears v průběhu zápasu navyšoval své vedení. Quarterback Ondřej Skoupý hodil tři touchdowny a Kryštof Doležal potvrdil spolehlivost v kopech, když úspěšně proměnil tři field goaly a všech pět potvrzení touchdownů. Bears si po výhře 44:0 vylepšili bilanci na 2-1 a jsou nyní hlavním favoritem společně s Black Panthers na postup do Youth Bowlu.

2. dorostenecká liga

Steelers na domácím turnaji sice poprvé v sezoně prohráli, ale s celkovou bilancí 5-1 pevně drží první příčku ve skupině Východ. Podobně jsou na tom také Bobcats ve skupině Západ, kteří také poprvé prohráli, ale jsou na prvním místě skupiny s bilancí 3-1.

Flagová liga mužů

Steelers si z turnaje v Přerově odvezli dvě výhry a remízu a po 4. kole základní části vedou skupinu Východ s bilancí 5-1-0. Domácí Mammoths si připsali výhru, prohru i remízu a stejně vyrovnanou bilanci mají také v tabulce (2-2-2).

Flagová liga U15

Po další trojici turnajů se čelo tabulky nezměnilo. Východ stále vedou Znojmo Knights s bilancí 21-1-2 a Západ Prague Lions s bilancí 15-3. Monarchs i Sígrs Orange odehráli své první zápasy v lize a oba si připsali po jedné výhře a dvou porážkách.

Autorka úvodní fotografie: Jana Povolná