Home  /  Zprávy  /  Pilsen Tornadoes - Liberec Highlanders 12-6

Pilsen Tornadoes - Liberec Highlanders 12-6

(pá) 11. květen 2007, Michal Rosíval

Plzeň začala zápas velmi dobře, v prvním drivu našel QB Vít Písař svého receivera ve třech ze čtyřech passů a nádherným fakem se Tornadoes ujali vedení. Touchdown zaznamenal Jiří Urban, který v minulém zápase přiváděl k zoufalství obranu Brna. Nicméně v tomto zápase byl lídrem plzeňského útoku jednoznačně Adam Dvořák, který hlavně svými runy po reversech, screenech i punt returnech posouval Plzeň, když to bylo nejvíce potřeba. Liberec odpověděl hned v dalším drivu - dlouhým runem Jaroslava Zemana. Ani jeden touchdown nebyl potvrzen, takže stav byl srovnán na 6-6.
V dalším průběhu byly obrany lepší útoků, takže týmy se posouvaly spíše po puntech. Až na jednu vyjímku, kterou byl tento interception, který v podstatě rozhodl zápas. Výbornou pozici Plzeň proměnila v druhý touchdown krátkým runem Písaře. Poločas končil possesion Liberce, ale čas vypršel, když Highlanders byli devět yardů od touchdownové linie.
Druhý poločas již tak kvalitní nebyl, Liberec zpravidla puntoval, Plzeň sice území získávat dokázala, ale first and goal skončilo turnoverem na downy, Písař při další návštěvě red zony hodil interception nebo netrefil "wide open" receivera. Poslední drive Liberce v zápase byl asi nejnadějnější v druhém poločase, ale dál než na plzeňskou dvacítku se Highlanders nedostali.
Zajímavě vypadaly obrany obou týmů, Plzeň hrála v druhém poločase "0-7" (bez linemanů), Liberec dokonce celý zápas bez safetyů. Ostatně ani formace Plzně při punt returnu Dvořáka není úplně obvyklá. V útoku byl Liberec tradičně zdrženlivý, za to Plzeň hýřila invencemi. Hra na čtyři receivery, shuffle passy, screeny, reversy. Tato efektní hra má asi jedinou chybu - Tornáda je používají až příliš často a během drivu nedokáží měnit formaci. Pokud tento nedostatek v Plzni odstraní bude jejich útok rdost pohledět. Dokonce, podruhé ve dvou zápasech, do útoku zapojili i svého "trick-guarda" Petra Martínka. Opět se jim podařilo zmást obranu, ale opět vymysleli hru, která není v souladu s pravidly. Naneštěstí, opět jim jejich hra u rozhodčích prošla. Akci si můžete prohlédnout tady. Míč dostane levý guard, přičemž pass jde evidentně dopředu a v takové situace je guard ineligible (jednak proto, že je "zavřen" na lajně, dvak kvůli jeho číslu). Že pass byl chycen ještě před line of scrimmage zde nehraje roli.
Bylo-li řečeno, že útok Liberce hrál tradičně zdrženlivě, tak je potřeba vyzvednou trio jejich skill players. RB Zeman je již v české lize zavedenou firmou, ale catche receivera Davida Jáče a hlavně Pavla Picky byly fantastické a v českých podmínkách nevídané. Pickovy ruce můžete posoudit na těchto čtyřech akcích. První rozhodčí posoudili jako incomplete, ale i zde je vidět skutečný "football move", druhá možná zaváněla pass interferencem, třetí byla anulována pro ineligible downfielda (celá OL zde působila chaoticky a viníkem byl pravděpodobně center), ale všechny čtyři byly velmi zdařilé a nezbývá než doufat, že to nebyl výkon ojedinělý.

Slíbené hráčské statistiky nebylo bohužel možné zpracovat.

TOR - TD - 6-0 - Jiří Urban, 10y pass od Víta Písaře (kick neúspěšný)
HIG - TD - 6-6 - Jaroslav Zeman, 38y run (kick neúspěšný)
TOR - TD - 12-6 - Vít Písař, 1y run (2pt conversion neúspěšná)