Home  /  Zprávy  /  MEJ 2006 - utkání o 7. místo: Finsko - Česká republika

MEJ 2006 - utkání o 7. místo: Finsko - Česká republika

(so) 29. červenec 2006, Filip Hobza
Největšími šancemi na obou stranách byly v první polovině utkání o 7. příčku nezdařené pokusy o fieldgoal v průběhu 2. čtvrtiny - nejprve se o kop za 3 body pokoušeli Finové ze 16 yardů, 22 vteřin před přestávkou pak byl dokonce z pouhých 6 yardů neúspěšný i náš pokus (chyba holdera).

Ve třetí části hry se konečně měnil stav skóre, bohužel však ve prospěch soupeře - Sebastian Lindell doběhl pro TD, potvrzující kop byl neúspěšný, stav utkání po 3. čtvrtině 6:0 pro Finsko. V závěrečné čtvrtině finský útok přidal další dva touchdowny (nejprve Pekka Rantala zachytil 42 yd přihrávku a po té opět Lindell - po utkání vyhlášen jako MVP Finska - během zvýšil na 18:0 a na konečných 19:0 potvrdil kopem Leino.

Našemu útoku se dnes nedařilo (celkově jen 104 yd proti 352 finským), přes velký počet pokusů neměl svůj den jinak na naše poměry vynikající Jaroslav Zeman (21 pokusů, 30 yd). Naopak obrana zahrála solidně, k dobrému výkonu je táhl především Jan Šimánek, který zaznamenal celkem 9 sólo tacklů a 5 asistovaný (právem vyhlášen MVP utkání našeho týmu) a Tomáš Kuparowitz. Výsledek utkání pro nás znamená poslední 8. místo.

Přestože se čekalo alespoň potvrzení naší pozice z moskevského šampionátu (v roce 2004 7. příčka), nezbývá než respektovat výkony ostatních týmů, které byly nad naše momentální možnosti a doufat, že naše účast přinese zhruba pro čtvrtinu hráčů (kteří věkově mohou zasáhnout do hry i za 2 roky) tolik potřebnou zkušenost v příštím cyklu MEJ.