Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Prague Panthers (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

Brno Alligators - Prague Panthers (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

(po) 13. červen 2005, Filip Hobza
Ani pátý domácí ligový zápas nepřinesl na tváře hráčů VSK VUT BRNO Alligators úsměv, neboť proti zkušenějšímu týmu a několikanásobným Mistrům ČR, týmu Prague Panthers, prohrál vysoko 82:0. Obdobný výsledek se očekával, neboť v neprospěch domácího týmu hrálo několik faktorů: rozsáhlá marodka, přesun zápasu ze 4.6. (někteří hráči měli již naplánovanou dovolenou) a tak nezbývalo trenérům Mynářovi a Raspopčevovi obléci ?brnění? a posílit tak výrazně oslabený kádr alespoň na 25 hráčů.
První čtvrtina stejně tak jako poslední byla ?rekordní? smrští skórovaných bodů: zatímco v 1. čtvrtině Aligátoři ?vychytávali? nedostatky narychlo postavené sestavy složené ze samých náhradníků nebo hráčů, kteří hráli na jiných postech než obvykle, v poslední části hry to byla již zcela odevzdaná hra.
Ve druhé čtvrtině se konečně útoku Alligators podařilo získat poprvé od úvodního hvizdu další území soupeře (tzv. first down). Mladičký quarterback Fortelný posunul tým až na vzdálenost 21 yardů před koncovou zónu soupeře, ale ani na 3 pokusy nebyl útok schopný díky individuálním chybám skórovat.
V obdobném duchu se vyvíjela i 3. čtvrtina. Panteři nezklamali a nešetřili svého soupeře do poslední chvíle, což se projevilo i prvním TD Tomáše Vobořila 20 vteřin před koncem utkání s následným potvrzením za 2 body, kterým zpečetil skóre na finálních 0:82 Miloš Hildebrand.
Byl to poslední domácí zápas, příští týden VSK VUT BRNO ALLIGATORS odjíždí do Plzně, kde se utkají s tamějšími Tornády. Potom následují zbývající zápasy letošního ročníku ČLAF v Liberci a Pardubicích.

Quarterback č.12 Tomáš Fortelný v akci, atakovat se jej snaží s č. 89 Jan Kolek.

Hlavní trenér Mynář dodal :
?Jsem velice spokojený s herním projevem týmu, i když podle vysoké prohry, bych spokojený neměl být. Díky velké marodce a nejasnostem ohledně termínu utkání, jsme hráli s nejmenším počtem hráčů za celou sezónu, kdy mnoho hráčů muselo hrát na pozicích, na kterých před tím nikdy nehráli. Například v útoku: v lajně Tomáš Sargánek normálně hrající na pozici receivera, na pozici fullbacka Pavel Motúz běžně hrající jako quarterback a jako runningbaci se střídali hráči obrany Michal Karas a Jakub Skácel.
Všichni tito hráči díky chuti do hry a vysokému nasazení hráli velice dobře. Věřím, že pokud nám toto vysoké nasazení vydrží zbývající zápasy včetně tréninků, tak příští sezónu můžeme pomýšlet na daleko větší úspěchy než letos.?

Hráč útoku s míčem č.29 Ondřej Víšek (Panthers) je skládán obráncem Alligators Martinem Fišerem (č.90).

Trenér Raspopčev dodal :
?K dnešnímu zápasu jsme nastoupili značně oslabeni marodkou a hráči, kteří si díky přesunutému zápasu naplánovali již dříve své letní dovolené.
V útoku nastoupil na pozici startujícího quarterbacka (útočný rozehrávač) Tomáš Fortelný, který podal na svůj věk (18let) velmi dobrý výkon a musím pochválit i startující receivery (útočná křídla), kteří jej dokázali v rozhodujících okamžicích podržet.
Dále bych pochválil velmi dobře hrající obranu soupeře, která nám nedovolila i přes naše 2 průniky do soupeřové red zóny (tj 20 yardů před koncovou zónu) skórovat. Pochvalu zaslouží i Pavel Motúz, který zaskakoval na pozici fullbacka (hráč v útoku).
V obraně jsme na soupeře bohužel nestačili při hře vzduchem, kdy se jejich quarterbackovi dařilo přesnými pasy nacházet jeho často volné receivery. Soupeř nastoupil s netradičními formacemi a s nestandardním systémem her.
V obraně bych pochválil velmi dobře hrajícího Petra Švandu, kterému se jako jednomu z mála (až na jeden výpadek) dařilo výborně vymazávat hru výborně hrajícího hráče č. 8 (Jana Vrby). Bohužel ostatní receivery se nám už na uzdě udržet nepodařilo.
Na pozici linebackerů (středový hráč obrany) nám chyběli 2 hráči základní sestavy, takže je museli zastoupit náhradníci, ale bohužel se nám nepodařilo eliminovat běhy mladého Ondřeje Víška (20let).?

Útočící Jakub Skácel (č.23) s míčem, kterého atakují obránci Panthers č. 24 Karol Mikuláš a č. 87 Tomáš Gajdík.