Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Bobcats (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

Brno Alligators - Bobcats (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

(út) 31. květen 2005, Filip Hobza
Další ligový zápas přinesl oproti předchozím minimálně vyrovnanější průběh, i když konečné skóre bylo již po čtvrté za sebou příznivější pro soupeře. Aligátoři nedokázali dotáhnout dvou touchdownový rozdíl a prohráli na domácím hřišti s Bobcats 8:22.
Hned v první půli první čtvrtiny se dostali hosté do vedení 6:0, kdy po nádherném běhu zakončoval Josef Procházka. Ve druhé čtvrtině se Štěpánu Mikšánkovi podařilo zachytit  přihrávku soupeře, ale útok Alligators ze získaného území nic nevytěžil. Pouhých 37 vteřině před závěrečným hvizdem ukončující první polovinu zápasu skóroval Kamil Hencl a následným conversion zvýšil na 0:14 Josef Procházka. Útoku Brna nebyl nic platný ani závěrečný tlak - průrazné běhy Milana Maršála v kombinaci se zachycenými přihrávkami na Aleše Groška, které útok posouvaly blíže ke koncové zóně, kýžený touchdown nepřinesly a tak skóre zůstalo 0:14.
Po přestávce začal útok hrát přesněji, dařilo se získávat  i více pásem na jeden drive, přesto byl ve 3. čtvrtině úspěšnější soupeř, kdy po fatální chybě našeho obránce skóroval opět Procházka během téměř přes půlku hřiště. Následným conversion za 2 body upravil Kamil Melichar na 0:22. Poslední čtvrtina přinesla radost na posmutnělé tváře útočníků Alligators: Aleš Grošek skóroval a následně přidal 2 bodu i Jan Klimeš. Následné snažení o další skórování nevycházelo, finální výsledek zůstal 8:22.

Obránci Alligators Petr Švanda (č.24) a Jakub Skácel (č.23) atakují hráče s míčem (č.25) Josefa Procházku.

Hlavní trenér David Mynář dodal:
?S první půlkou rozhodně spokojený nejsem, zvláště se hrou útoku, protože se ukázalo, že absenci na trénincích nelze tak snadno nahradit. Druhá polovina byla znatelně lepší, protože jsme se sehráli a do hry vstoupil (i když ne na hřišti) mladý quarterback (útočný rozehrávač), který začal volit ze střídačky strategii pro hrajícího quarterbacka Pavla Motúze a plnil roli tzv. offence koordinátora. Jeho taktika přinesla ovoce v podobě jednoho touchdownu a k dalším 2-3 jsme měli blízko, ale zradili nás chyby jednotlivců.
Obrana hrála s větší chutí a agresivitou než tomu bylo minulý zápas. Nejvíce ji potrápil hráč č.25, který je nováčkem v týmu Bobcats Josef Procházka, a kterému dala obrana vyniknout díky špatnému technickému provedení skládek. V útoku chválím hru Ondřeje Vrzala, dále  Jakuba Skácela  a Michala Karase, kteří hráli na pozici runningbacka poprvé. Určitě chci znovu pochválit Tomáše Fortelného, jehož hry měly pozitivní vliv na výkon útoku. Nesmím zapomenout na Aleše Groška, který hrál ve 2. poločase, a přestože má pohmožděné břišní svaly, hrál výborně.
Příští zápas nás čekají mnohonásobní mistři ČR Prague Panthers, takže klíčovým faktorem jsou vydařené tréninky během následujících 2 týdnů.?

Nejvíce skórující hráč Bobcats útočník Josef Procházka v akci.

Trenér Jan Raspopčev dodal:
?Dnešní, v pekelném počasí odehraný zápas, byl ve znamení probuzení obrany a trápení se útoku, což je ovšem normální vývoj, protože útoku vždy trvá sehrání se a nalezení jistého herního rytmu mnohem déle. První útok měli Bobcats a bohužel se jim povedlo proti naší "nezahřáté" obraně skórovat, po tomto drivu už se nám dařilo držet Bobcats zkrátka a nebýt jednoho osobního selhání v pasovém pokrytí a šťastného běhu na třetí down a 11 až do TD, jsme v obraně konečně odehráli dobrý a disciplinovaný výkon. Obzvláště markantní bylo zlepšení práce všech našich linebackerů. Asi bych měl vyzvednout výkon DE (defense end) Martina Fišera a 150% muže ? DT (defense tackl) Jiřího Řezáče, konečně se rozehrávajícího WLB (wide linebacker) Jakuba Skácela a také za zmínku určitě stojí interception FS (free safety) Stěpána Mikšánka, tuto sezónu již čtvrtý. Rovněž se nám začínají pěkně rozehrávat nováčci v obraně.
Útok se první polovinou doslova protrpěl a až na poslední drive působil velmi nekompaktně a unaveně. Velmi bylo cítit, že jsme momentálně ve znamení hledání RB (runningbacka) a optimálního herního stylu.
Druhá půlka už byla v útoku úplně jiná a soupeře jsme jasně přehrávali, jen škoda zakleté red zóny (tj. 20yd před koncovým územím soupeře) a určitě nekoncentrovanosti jednotlivců. Velmi dobře na mě dnes působil WR Aleš Grošek a RB Ondřej Vrzal.
Dle mého názoru pokud nezlepšíme tréninkovou kázeň a u některých osobní nasazení, je větší zlepšení v nedohlednu a to apeluji obzvláště na útočnou lajnu...?