Home  /  Zprávy  /  Brno Alligators - Prague Lions (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

Brno Alligators - Prague Lions (David Mynář, Jan Raspopčev, Zbyněk Zelinka)

(po) 16. květen 2005, Filip Hobza
Hráče VSK VUT BRNO ALLIGATORS čekal v dalším kole České ligy amerického fotbalu opět těžký soupeř ? Bratislava Monarchs. Vylosování letošního  ročníku přisoudilo Aligátorům hned čtyři po sobě jdoucí těžké soupeře. I v tomto zápase proti zkušeným Monarchům z Bratislavy podlehli 0:54 a do tabulky ČLAF A si nepřipsali ještě ani jeden bod.
V prvním poločase nešlo prakticky nic dle plánu trenérů Mynáře a Raspopčeva: nepřesný útok (problémy dělal mj. našemu útoku hráč č.99 Patrik Matějka ? 204cm, 135 kg, Mistr světa kickbox ? fullcontact z r.2000) a v obraně se nedařilo držet krok s rychlými útočníky, kteří o několik metrů předběhli naše zadáky. Druhý poločas byl ve znamení probuzení ? minimálně obrany, kdy se dařilo likvidovat přihrávky vzduchem, v likvidování běhů naše obrana stále ?pokulhávala?. Do poloviny 4. čtvrtiny dal soupeř pouze jeden touchdown! Bohužel v závěru se nepodařilo pokrýt 2 pasy, které byly proměněny v bodový zisk.
Na pozici útočného rozehrávače (quarterbacka) Alligators byl obsazen nadějný osmnáctiletý junior Tomáš Fortelný, který dokázal útok posunovat vpřed lépe než Pavel Motúz.
Po týdenní přestávce čeká na Aligátory soupeř z Příbrami (28. května, od 14 hod., na tréninkovém hřišti v areálu Pod Palackého vrchem).

Obránce Alligators Štěpán Mikšánek skládá útočníka Monarchs s míčem Tomáše Borkoviče (č.20).

Hlavní trenér Mynář dodal:
?Zápas probíhal za ideálního počasí. Bratislaváci překvapili velice atletickou hrou (byli na tom dobře fyzicky), posilněni o nejlepší hráče juniorky. Dvě čtvrtiny nám trvalo než jsme se dostali do tempa. V útoku se nám 1. polovinu nedařilo vůbec prosazovat. Obrat nastal se změnou quarterbacka ve 2. poločase, kdy jsem vystřídal Pavla Motúze a Tomáš Fortelný opět svým pozitivním přístupem a chutí do hry strhl tým do tempa. Předvedl pár dobrých drivů. Bohužel žádný nebyl zakončen touchdownem. Tomáš se pravděpodobně probojoval jako quarterback č.1 do příštího zápasu, mimo jiné s ohledem na vyloučení Pavla Motúze. Obrana zahrála zatím nejhorší zápas, který by se dal přirovnat ke 4. čtvrtině s Havířovem.
Nevýrazný projev, málo agresivity, špatná technika při tacklování (skládání), špatný odhad soupeře při bězích.
Chtěl bych pochválit v útoku kromě zmiňovaného Tomáše Fortelného i Aleše Groška na útočném křídle (receiver), kterému se dařilo chytnout všechny pasy, kromě jednoho, což je velmi slušný výkon.
Na Příbram musíme nastoupit s chutí, se kterou jsme hráli 2. poločas, neboť výsledky z ligových zápasů naznačují, že Bobcats nebudou rozhodně soupeř, který by se vzdával bez boje.?

Obránce Monarchs č. 26 Milan Miko skládá Luďka Skoupého(č.85) s míčem.

Trenér Raspopčev dodal :
?V dnešním zápase jsme narazili na skvěle připraveného a dobře sehraného soupeře z Bratislavy, který velmi dobře využil své váhové a herní převahy a v první polovině si vytvořil potřebnou převahu na obou stranách hřiště, ze které pak těžil až do konce zápasu.
Velmi bezzubě dnes působila naše obrana. Nedokázali jsme zastavit rychlé Bratislavské runnigbacky a krátcí jsme byli i na timingové pasové akce. Jako pár kapek osvěžení působilo několik vydařených akcí Štěpána Mikšánka a Petra Švandy.
Útok si nevěděl rady s mnohasetkilovou obrannou hrází v první linii soupeře, která vyvíjela tlak na naši rozehrávku a tím nám znemožňovala najít rytmus našich útočných akcí. Malé oživení do hry vnesl juniorský QB Tomáš Fortelný a skvělý Aleš Grošek, který přes zranění žeber ukazoval, že je opravdu WR na svém místě.
Tato sezóna se zatím vyvíjí hůře, než jsme očekávali, ale je třeba opět zopakovat, že jsme skoro z poloviny omladili náš herní kádr a třeba v obraně hraje sedm nováčků (z 11) na postech a nebo úplných začátečníků. Náš team má teď věkový průměr okolo 22 let, což ve sportu kde hráči dosahuji hráčského vrcholu okolo 28 roků je výborným příslibem do
budoucna. Los nám na začátek sezóny přidělil na ?rozehrání? nejtěžší možné soupeře a my se musíme semknout, vydržet, trénovat, hrát, sbírat zkušenosti a výsledky přijdou. Ještě jedno malé postesknutí na závěr: dle všeho v Brně vymřeli velcí chlapi, protože již několikátou sezónu jsme nejlehčí team ligy...?

S míčem Daniel Schmied (č.19) uniká bratislavskému obránci č.95 Stanislavu Gašparovičovi.