Home  /  Zprávy  /  Senzační výhra nad Francii! Vítězství zajistil Kyloušek pick six

Senzační výhra nad Francii! Vítězství zajistil Kyloušek pick six

(ne) 20. říjen 2024, Radim Kroulík

Češi zaskočili favorizovanou Francii na jejím hřišti a zvítězili 14:7! O výhře rozhodl český tým v závěru zápasu touchdowny Jakuba Březiny a Ondřeje Kylouška. Na druhý zápas ve skupinové fázi Mistrovství Evropy přišlo na stadion v Lille 3 500 diváků.

Hned úvodní kickoff return vrátil francouzský tým až na polovinu hřiště, ale o pár akcí později zalehl Jakub Rada fumble a do útoku se dostali Češi. Obě obrany v prvním poločase na hřišti dominovaly, a tak se do poločasu skóre neměnilo.

Jako první otevřeli skóre domácí. Na konci třetí čtvrtiny na 4&9 na 21 yardech od endzóny zůstal francouzský útok na hřišti a quarterback Leo Cremades našel dlouhým passem Floriana Larose.

Českému útoku se na skórování soupeře podařilo odpovědět. Jakub Březina posouval míč po zemi, Jakub Woleský vzduchem a k tomu 15 yardů získali Češi po penalizaci za napadení passera. Adam Žouželka přiblížil útok k blízkosti goalline a vydařený drive zakončil touchdownem Březina. Feranec úspěšně proměnil potvrzovací kop a skóre tak bylo 7 minut před koncem zápasu 7:7.

Obrana českého týmu navázala na touchdown útoku. Hned první útočnou akcí se snažil Cremades najít receivera krátkým passem k sidelině českého týmu. Rychlý pass vystihl Ondřej Kyloušek, který se udržel ve hřišti a podél sideliny přesprintoval 35 yardů až do endzóny. Češi tak během chvíle otočili skóre z 0:7 na 14:7.

Francie se returnem dostala na polovinu českého týmu, ale útok se již do endzóny nedostal. Snaha o vyrovnání skončila pro francouzský útok 9 yardů od endzóny. Pass Cremadese vystihl defenzivní end Jakub Smutný, který v závěru zápasu zářil.

Čtyři minuty před koncem zápasu se na hřiště dostal quarterback Vít Bezecný, který byl součástí běhové hry. Žouželka a Bezecný pomohli ukrojit čas. Po vybrání timeoutů Francie se český tým dostal k tomu, aby již mohl zaklekávat. Po pomalém zakleknutí dostali Češi penalizaci za nesportovní chování a zaklekávání již na ukončení zápasu nestačilo.

Francie tak dostala půl minutu před koncem ještě jednu šanci. Jakub Smutný si ale připsal dva sacky po sobě a ukončil zápas. Češi zvítězili 14:7 a příští rok se pravděpodobně utkají o konečné 5. místo.