Home  /  Zprávy  /  Poslední zářijový víkend nabídne odvetu favoritek Ženské ligy

Poslední zářijový víkend nabídne odvetu favoritek Ženské ligy

(pá) 27. září 2024, Radim Kroulík

Podzimní soutěže se pomalu dostávají k polovině základní části a začnou se formovat favorité pro účast v letošním play-off. Celkem nás o víkendu čekají tři zápasy a sedm turnajů napříč všemi ligami. Víkendový program tradičně završí zámořská NFL televizními přenosy na Nova Sport.

Ženská liga

Prague Black Cats (0-1) - Brno Amazons (2-0)
První vzájemný zápas loňských finalistek dopadl jednoznačně ve prospěch Amazons, které na domácím hřišti v rámci 1. kola zvítězily 35:2. Black Cats od té doby nedostaly příležitost si spravit chuť výhrou v dalším zápase, protože duel 2. kola s Harpies se neodehrál. Pražský tým tak dostane příležitost na reparát odvetou proti obhájkyním titulu. Black Cats určitě věří ve zlepšenou hru útoku, který v Brně neskóroval ani bod. K tomu obrana nedokázala najít recept na zastavení Lenky Vavrisové a Ivany Schmiedové. Black Cats sice otevřely skóre safety v úvodu zápasu, ale ještě v prvním poločase si Amazons vybudovaly jednoznačný náskok 28:2.

Amazons si po vydařené premiéře poradily přesvědčivě také proti Hurricanes a zvítězily 56:14. Brněnský tým si přenesl ofenzivní sílu z loňské sezony i do té letošní a zatím se nenašel tým, který by dokázal udržet útok Amazons na rozumně nízkém počtu bodů. V kombinaci s výborně hrající obranou jde pak pro soupeřky o těžko řešitelný úkol. Naposled se podařilo vyzrát na brněnský tým právě Black Cats, a to v loňském zářijovém zápase na domácím hřišti, kdy zvítězily 26:17. Podaří se jim zaskočit favoritky znovu?

Zápas Black Cats - Amazons začíná v neděli od 14:00.

1. dorostenecká liga

Brno Bears (1-1) - Pilsen Patriots (0-1)
Bears v úvodním kole přetlačili Mustangs 23:13 a asi jen málokdo očekával, že by mohli konkurovat rozjetým Black Panthers v 2. kole základní části. Bears nakonec byli velmi rovnocenným soupeřem a po většinu zápasu vedli. V bodově bohatém zápase brněnský tým ve třetí čtvrtině navýšil svůj náskok na 30:19 a ještě necelé 2 minuty před koncem čtvrté čtvrtiny vedl 43:31. Obrana Bears ale nakonec nedokázala zastavit útok Black Panthers a Bears prohráli 43:51 v prodloužení. I přes prohru Bears ukázali, že jsou schopní hrát i se suverénem ligy a v dalších zápasech se tak může pasovat do role favorita.

Také Patriots mají za sebou zápas s Black Panthers a také oni dokázali pražskému týmu zatopit. Po pěti minutách hry totiž díky dvěma touchdownům Matěje Šlehofera vedli 13:0. Obrana Patriots ale následně podlehla obrovskému tlaku útoku Black Panthers, který byl schopen nasázet 68 bodů. Šlehofer na začátku druhé čtvrtiny přidal třetí touchdown, který měřil 80 yardů, ale na lepší skóre než 19:68 to nestačilo. Tři touchdowny Šlehofera ale ukazují, že právě tento hráč je klíčovým mužem útoku plzeňského týmu a lze očekávat, že i proti Bears se útok bude snažit vést své snažení právě přes něj.

Zápas Bears - Patriots začíná v sobotu od 14:00.

Prague Black Panthers (2-0) - Jičín Hurricanes (0-1)
Obhájce vítězství si cestu k bilanci 2-0 asi představoval jednodušeji. Po pomalém začátku proti Patriots a přestřelce s Bears ale mají po dvou zápasech splněno a mohou vyhlížet třetí zápas. Útok vedený quarterbackem Amosem Ferancem zatím předvádí svkělé výkony a obrana určitě bude chtít ukázat, že 43 inkasovaných bodů proti Bears byla výjimka. Pražský tým bude proti Hurricanes obrovským favoritem.

Hurricanes se rozkoukávají v nejvyšší dorostenecké lize a v prvním zápase nestačili na Mustangs 13:62. O oba touchdowny svého týmu se za rozhodnutého stavu postaral Štěpán Dobrý. Útok Hurricanes to bude mít proti obraně Black Panthers velmi těžké a obrana pražského týmu si určitě bude chtít spravit chuť po zápase s Bears.

Zápas Black Panthers - Hurricanes začíná v neděli od 11:00.

2. dorostenecká liga

O víkendu se odehrají dva turnaje. Do Jihlavy za domácími Gladiators zavítají Blades a Bobcats, v Ostravě se pak proti sobě střetnou Steelers, Mammoths a Knights. Na čele skupiny Západ jsou Bobcats s bilancí 2-0 a bez porážky jsou také po dvou turnajích Steelers s bilancí 4-0. Blades a Mammoths budou mít další příležitost na první výhru v sezoně.

Flagová liga U12

Další turnaj U12 se odehraje v Brně, kde proti sobě nastoupí Sígrs, Mammoths a Steelers. Letošní ročník je prvním seznámením s touto kategorii a je tak výrazně uzpůsoben celkový koncept soutěže, který nevede oficiální pořadí ani celkového vítěze.

Flagová liga U15

Tradičně zápasově nejnabitější liga nabídne o víkendu turnaje v Jihlavě, Znojmě a v Trutnově. Po Raiders, kteří do rozjeté soutěže naskočili pro podzimní část minulý týden, se do akce poprvé zapojí také Monarchs a druhý tým Sígrs (Brno Sígrs Orange). Před 14. kolem základní části jsou na čele skupiny Východ Znojmo Knights s bilancí 18-1-2 a ve skupině Západ Prague Lions s bilancí 15-3.

Flagová liga mužů

4. kolo je na programu v Přerově, kam zamíří také Nordians, Sharks a Steelers. V lize rozdělené na tři skupiny jsou na čele Bobcats 1 (bilance 3-0), Black Panthers (4-1-1) a Steelers (3-0).