Home  /  Zprávy  /  Jednička NFL draftu hostem zápasu U18. PBP vyhráli až v prodloužení

Jednička NFL draftu hostem zápasu U18. PBP vyhráli až v prodloužení

(po) 23. září 2024, Radim Kroulík

Speciálního hosta měl zápas U18 mezi Prague Black Panthers a Brno Bears. Úvodní los mincí provedla celková jednička NFL draftu 2012 a quarterback Indianapolis Colts Andrew Luck. Bývalý slavný hráč zámořské ligy viděl dramatický zápas, který došel až do prodloužení. Drama bylo k vidění také v Ženské lize, kde Sirens s Harpies byly jednu minutu od prodloužení.

Ženská liga

Warsaw Sirens - Prague Harpies
Zápas ve Varšavě nabídl především defenzivní bitvu, když až do závěrečné minuty zápasu byly k vidění pouze po jednom touchdownu na obou stranách. Skóre otevřela na konci první čtvrtiny Tereza Jedličková z Harpies 18yardovým během. Sirens dokázaly srovnat v závěru prvního poločasu, kdy Katarzyna Malarek našla 20yardovým passem Natallii Karneyevou.

Na další body si museli fanoušci počkat až do poslední minuty zápasu. Michaela Němcová po Passu Hany Malické poslala Harpies do vedení. Tečku za zápasem udělala Kateřina Nekorancová, která s vypršením času skórovala 47yardový touchdown z fumble returnu a zpečetila tak výhru Harpies 19:7.

Brno Amazons - Jičín Hurricanes
Po výborném výkonu z úvodního kola proti Black Cats nastupovaly hráčky Amazons do zápasu proti Hurricanes v roli jasných favoritek. Tuto roli dokázaly obhájkyně titulu potvrdit a v zápase dominovaly. Quarterback Amazons Lenka Vavrisová se na vysoké výhře 56:14 podílela 5 passovými a 2 běhovými touchdowny. Tři touchdowny si po passech Vavrisové připsala Nikola Ospalá.

Oba touchdowny hostujícího týmu zaznamenala Kateřina Karlová, která na konci prvního poločasu skórovala 44yardový běhový touchdown a ve třetí čtvrtině přidala 62yardový touchdown vzduchem. Touchdowny Karlové jen kosmeticky upravily konečné skóre 56:14 pro Amazons.

1. dorostenecká liga

Prague Black Panthers - Brno Bears
Andrew Luck zahájil losem mincí zápas mezi Black Panthers a Bears a jako bývalý quarterback musel mít radost z ofenzivní přestřelky, protože v zápase padlo celkem 94 bodů. Dlouho tahali za delší provaz hosté, když Milan Hradil na konci třetí čtvrtiny poslal Bears do vedení 30:19. Ve čtvrté čtvrtině padlo celkem 6 touchdownů a domácí se vydali ke stíhací jízdě. Quarterback Amos Feranec ve čtvrté čtvrtině hodil tři passové touchdowny a pro další si doběhl po zemi. Feranec prokázal chladnou hlavu v závěru zápasu, kdy ještě 1:47 před koncem čtvrtiny prohrávali Black Panthers 31:43, ale dva touchdowny na Lukáše Bačovského z ruky Ferance nasměrovaly zápas do prodloužení.

V něm o výhře rozhodl dalším běhovým touchdownem Feranec a Black Panthers se po velkém obratu mohli radovat z výhry 51:43 v prodloužení.

Jičín Hurricanes - Prague Mustangs
Zápas mezi Hurricanes a Mustangs dramatickou zápletku nenabídl. Mustangs se hned od úvodu zápasu prosadili a postupně navyšovali vedení, které se v poločase zastavilo na 42:0. Mustangs se bodově prosadili také z obrany, když interception return touchdown skóroval Tomáš Panýr a fumble return touchdown Matouš Mužík. K tomu se činil i útok Mustangs, který nasázel pět passových touchdownů po passech Ondřeje Víta a jeden touchdown po zemi přidal Filip Schmid.

O jediné dva touchdowny domácích se za rozhodnutého stavu ve druhém poločase postaral Štěpán Dobrý, který pouze zmírnil skóre na 62:13 pro Mustangs.

2. dorostenecká liga

Na turnaji v Přerově se opět dařilo Steelers, kteří stejně jako na prvním turnaji vyhráli oba své zápasy a v tabulce jsou na prvním místě skupiny Východ s bilancí 4-0. Domácí Mammoths nedokázali prolomit sérii proher a po čtyřech zápasech stále čekají na první výhru v sezoně.

Flagová liga mužů

Po 3. kole jsou jsou na čele skupiny Jih Bobcats 1, kteří vyhráli všechny 3 své zápasy a mají o výhru lepší bilanci než druzí Bobcats 2.

Flagová liga U15

Po další trojici turnajů vévodí skupině Východ Znojmo Knights, kteří mají v těsném závěru Gladiators a Sígrs. Vyrovnaná je i situace na čele skupiny Západ, kde Lions vedou těsně před Bobcats Black.