Home  /  Zprávy  /  Po odkladech pokračují podzimní soutěže

Po odkladech pokračují podzimní soutěže

(pá) 20. září 2024, Radim Kroulík

Po minulém víkendu, který byl výrazně ovlivněn záplavami, se do akce vrací všechny podzimní kategorie. Celkem nás o víkendu čekají čtyři zápasy a šest turnajů. Bohatý víkendový program završí zámořská NFL televizními přenosy na Nova Sport.

Ženská liga

Warsaw Sirens (1-0) - Prague Harpies (1-0)
Sirens navzdory počasí zvládly letošní premiéru proti Hurricanes a zvítězily 26:19. Polskému týmu se přitom vůbec nepodařila úvodní čtvrtina, ve které se domácí Hurricanes dostaly do vedení 13:0. Sirens dokázaly nepříznivý průběh zápasu smazat ještě ve druhé čtvrtině a další dva touchdowny skórovaly ve druhém poločase. V loňském vzájemném zápase dokázaly Sirens na domácím hřišti držet s Harpies krok. Sedm a půl minuty před koncem zápasu poslala Natallia Karneyeva Sirens do vedení 13:10, ale závěr zápasu patřil Harpies, které dvěma touchdowny otočily skóre k výhře 24:13.

Také Harpies otevíraly letošní sezonu zápasem proti Hurricanes a jejich cesta za výhrou byla výrazně poklidnější, když si v prvním poločase vybudovaly náskok 28:0, který udržely až na konečných 48:21. Quarterback Hana Malická si v zápase připsala 4 passové touchdowny a jeden přidala po zemi. Stejně jako loni i letos se mohou Harpies opřít o úspěšná potvrzení z nohy Michaely Moťovské. Ta proti Hurricanes proměnila 6 ze 7 pokusů.

Zápas Sirens - Harpies začíná v sobotu od 14:00.

Brno Amazons (1-0) - Jičín Hurricanes (0-1)
Obhájkyně titulu nemohly vstoupit do nové sezony lépe a jak loňskou sezonu skončily, tak tu letošní začaly. Před začátkem zápasu asi málokdo věřil tomu, že by Amazons mohly zopakovat výsledek z finálového Rose Bowlu, ve kterém porazily Black Cats 45:5. Amazons i tentokrát předvedly na domácím hřišti dominantní výkon a i tentokrát porazily pražský tým jasným rozdílem, tentokrát 35:2. Proti Hurricanes tak budou Amazons jednoznačnými favoritkami.

Hurricanes sice ani druhý zápas nevyhrály, ale oproti loňské sezoně je viditelný progres v útoku. Loni Hurricanes skórovaly za celou základní část 24 bodů a letos dokázaly dát 21 bodů Harpies v 1. kole a 19 bodů Sirens ve 2. kole. Martina Machová a Kateřina Karlová vedou svůj útok k zlepšené produktivitě, ale proti Amazons budou mít velmi těžkou práci se prosadit. Loni Hurricanes prohrály s Amazons 0:58 a také do tohoto zápasu půjdou v roli outsiderek.

Zápas Amazons - Hurricanes začíná v sobotu od 14:00.

1. dorostenecká liga

Prague Black Panthers (1-0) - Brno Bears (1-0)
Po loňské dominantní sezoně vstoupili Black Panthers ve velké formě také do sezony letošní. Favorit ligy se vyvaroval loňského zaváhání z 1. kola proti Monarchs a v úvodním zápase sezony nedal Patriots šanci. Quarterback Amos Feranec se stihl vrátit z flagového mistrovství světa ve Finsku, aby skóroval čtyři passové touchdowny a další přidal po zemi. K tomu prokázal svou všestrannost, když byl i u 7 úspěšných potvrzení kopem. Black Panthers nasázeli Patriots 68 bodů a s pohodlným náskokem zvítězili 68:19, přestože v úvodu zápasu prohrávali 0:13.

V úvodním kole se z vítězství radovali také Bears a důležitou roli na výhře 23:13 nad Mustangs hrál kicker Kryštof Doležal, který úspěšně proměnil tři field goaly a obě potvrzení touchdownů Bears. I přes výhru Bears v 1. kole budou favority zápasu Black Panthers.

Zápas Black Panthers - Bears začíná v neděli od 15:00.

Jičín Hurricanes (0-0) - Prague Mustangs (0-1)
Hurricanes si kvůli počasí museli na svou premiéru v 1. dorostenecké lize o týden počkat. V loňské sezoně hráli Hurricanes 2. dorosteneckou ligu, ve které prohráli všech 12 zápasů se skóre 66:416. Meziroční porovnání je v mládežnických kategoriích vždy složité, ale minimálně před prvním zápasem jsou Hurricanes v roli outsidera.

Mustangs se v letošní sezoně opírají o hráče z Lions včetně quarterbacka Ondřeje Víta a receivera Matěje Tomana. Právě tato dvojice byla u obou touchdownů Mustangs proti Brnu Bears, ale na výhru to nestačilo a Mustangs prohráli 13:23. Proti Hurricanes bude tým pod vedením hlavního trenéra Filipa Znamenáčka favoritem.

Zápas Hurricanes - Mustangs začíná v neděli od 14:00.

2. dorostenecká liga

V Přerově se odehraje odložený turnaj z minulého víkendu a za domácími Mammoths přicestují Steelers a Gladiators. Steelers se vydařil úvodní turnaj sezony, ve kterém vyhráli oba své zápasy a jsou tak na prvním místě skupiny Východ. Naopak Mammoths budou na domácím hřišti vyhlížet první letošní výhru.

Flagová liga U12

Víkend nabídne turnaj v nejmladší kategorii v Čelákovicích. Mustangs se doma představí společně s Bobcats, Black Panthers a Mammoths. Letošní ročník je prvním seznámením s touto kategorii a je tak výrazně uzpůsoben celkový koncept soutěže, který nevede oficiální pořadí ani celkového vítěze.

Flagová liga U15

Kategorie U15 pokračuje turnaji v Brně, Příbrami a v Praze. Premiéra čeká na Raiders, kteří se zapojili do soutěže až pro podzimní část. Po jarní části vede Znojmo Knights a Prague Lions své skupiny, ale situace na čele obou skupin je vyrovnaná a to samé platí i pro boj k postupu do play-off.

Flagová liga mužů

Ani nepříznivé počasí minulý víkend nezstavilo tuto ligu a tentokrát nás čeká 3. kolo v Příbrami. Bobcats 1 a Bobcats 2 odehrají své zápasy společně s Foxes a Sharks. Oba příbramské týmy jako jediné z celé ligy zatím neodehrály jediný zápas. Skupinu Jih tak paradoxně vedou Foxes s bilancí 0-1-2.