Home  /  Zprávy  /  Tipsport Czech Bowl poprvé rozhodlo prodloužení. Trofej slaví Nitra Knights

Tipsport Czech Bowl poprvé rozhodlo prodloužení. Trofej slaví Nitra Knights

(ne) 14. červenec 2024, Radim Kroulík

Poprvé v historii soutěže mužů muselo o vítězi finálového Czech Bowlu rozhodnout prodloužení. Nitra Knights se před domácími fanoušky přetlačovala se Znojmem a v prodloužení zajistil konečnou výhru 35:28 Mário Bíro. Nejužitečnějším hráčem Tipsport Czech Bowlu se stal Ľuboš Paprčka.

Domácím vyšel lépe úvod zápasu a hned z prvního drivu skórovali touchdown po passu Borise Bútory na Ľuboše Paprčku. Úderná dvojice Nitry si tuto spolupráci zopakovala také ve druhé čtvrtině, kdy Paprčka skóroval 73yardový touchdown.

Znojmu vyšel závěrečný drive prvního poločasu, kdy se dostal útok na výbornou pozici na hřišti poté, co punter Bíro zaklekl po zachycení snapu. Útok Znojma tak začínal hluboko na polovině soupeře a zkrácený drive přeměnil v touchdown Jacoba Kerina.

Momentum zápasu se ještě více přesunulo na stranu hostujícího týmu v úvodu druhého poločasu. Roman Jones totiž vrátil kickoff return až pro 100yardový touchdown, kterým vyrovnal stav zápasu na 14:14.

Vyrovnaný stav trval pouze chvíli, když se Nitra opět dostala do vedení po dalším dlouhém touchdownu Paprčky, který tentokrát měřil 71 yardů. Také tentokrát dokázalo Znojmo vyrovnat, to když se do enzdóny na začátku čtvrté čtvrtiny dostal Stanislav Benc.

Strhující závěr čtvrté čtvrtiny nabídl další touchdown Paprčky. Neobvyklým způsobem vyřešil útok Nitry 4. down na vlastních 24 yardech, kdy se na 4&1 Bútora nechal míč a pokusil se získat první down. Marně a do útoku šlo Znojmo, které chybu domácích dokázalo potrestat touchdownem Bence. Skóre zápasu tak bylo 28:28.

V závěru základní hrací doby bylo Znojmo blízko k výhře, když se útok necelou minutu před koncem dostal na vzdálenost 23 yardů od endzóny, ale holding posunul Znojmo mimo vzdálenost pro field goal.

O vítězi zápasu tak muselo rozhodnout prodloužení. Nitra ve svém první snažení dala rychle touchdown, když Bútora našel Mária Bíru. Znojmo svoji příležitost k dorovnání nevyužilo a zápas skončil interceptionem Pavola Horníka, jenž si připsal druhý interception v zápase.

Nitra na domácím hřišti zvítězila 35:28 a slaví historicky první vítězství v Czech Bowlu. Znojmo končí letošní sezonu jako Mistr České republiky.

Počet diváků: 2458
Rozhodčí: Tomáš Frehar (R), Jan Klimeš (U), Jiří Hovorka (HL), Filip Pachulski (LJ), Pavel Šimon (BJ), Jakub Kilian (SJ), Šimon Zouvala (FJ)

Nitra Knights TD - 7:0 - Ľuboš Paprčka, 28y run (Gorazd Lazorík kick); 10:19
Nitra Knights TD - 14:0 - Ľuboš Paprčka, 77y pass od Boris Bútora (Gorazd Lazorík kick); 7:10
Znojmo Knights TD - 14:7 - Jacob Kerin, 2y pass od Volodymyr Hrynkiv (Dominik Synek kick); 0:39
Znojmo Knights TD - 14:14 - Roman Jones, 100y kick-off return (Dominik Synek kick); 11:46
Znojmo Knights TD - 21:21 - Stanislav Benc, 3y run (Dominik Synek kick); 11:28
Znojmo Knights TD - 28:28 - Stanislav Benc, 6y run (Dominik Synek kick); 3:37
OT.čtvrtina
Nitra Knights TD - 35:28 - Mário Bíro, 25y pass od Boris Bútora (Gorazd Lazorík kick); 0:00