Home  /  Zprávy  /  Víkend nabídne finále nižších lig soutěže mužů

Víkend nabídne finále nižších lig soutěže mužů

(pá) 5. červenec 2024, Radim Kroulík

Je před námi předposlední hrací víkend soutěže mužů, který nabídne finálové zápasy nižších lig. Je jisté, že oba poháry pro vítěze lig budou mít nového majitele, protože chybí vítězové loňského ročníku. Nezapomeňte se zapojit do tradiční tipovačky Pick’em.

Silver Bowl XIX

Jičín Hurricanes - Pilsen Patriots
Do Silver Bowlu se probojovaly týmy, které v základní části skórovaly nejvíce bodů a zároveň nejméně inkasovaly. Hurricanes navázali na kvalitní hru obrany ze základní části a proti Raiders byla právě obrana hlavním důvodem postupu do finále. Přestože útoku Raiders se dařilo posouvat po hřišti, tak obrana Hurricanes povolila útoku soupeře pouze 6 bodů. Kromě toho se ale obrana Hurricanes postarala o 15 bodů z 18. Útok Hurricanes se totiž dokázal prosadit pouze z úvodního drivu, který zakončil field goalem Štěpán Myška. Hvězdou semifinálového zápasu se stal linebacker Radek Vancl, který hned dvakrát vystihl pass Matyáše Neckáře a v obou případech si našel cestu až do endzóny.

Hurricanes by si určitě ve finále přáli větší příspěvek od útoku, který i ve vzájemném zápase ze základní části jen těžce hledal cestu, jak se prosadit proti obraně Patriots. Hurricanes vyhráli nad Patriots 17:14 a ve finále lze očekávat vyrovnaný zápas.

Patriots se v základní části mohli opřít o nejproduktivnější útok, který si v 8 zápasech připsal 246 bodů (o 39 bodů více než druzí Hurricanes). Osvědčené opory v čele s quarterbackem Martinem Ernekerem se prosadily také v klíčovém semifinále proti Alligators, ve kterém si Patriots všechny své 3 touchdowny schovaly na druhou čtvrtinu. Také ve finále lze očekávat, že hlavní útočné snažení povede Erneker přes Patrika Vainera, Davida Hlaváčka nebo Matěje Šlehofera. Patriots se proti Alligators museli obejít bez linebackera Daniela Kokošky, který si odpykával trest za targeting v zápase proti Lions.

Silver Bowl XIX začíná v neděli od 13:00. Přesně 60 % soutěžících Pick’em tipuje výhru domácích Hurricanes.

Bronze Bowl X

Zlín Golems - Hradec Králové Dragons
Golems vyhráli základní část s perfektní bilancí 6-0 a do semifinále proti Warriors nastupovali jako jasný favorit. Zlín sice vyhrál, ale na vítězství se nadřel více než se čekalo a Warriors svého soupeře hodně potrápili, když se v úvodu závěrečné čtvrtiny dostali dokonce do vedení 7:6. Ještě větší štěstí v letošní sezoně měli Golems v základní části právě proti svému finálovému soupeři. Dragons skórovali 10 vteřin před koncem zápasu touchdown na 19:18. Potvrzující kop se obraně Golems podařilo zblokovat a navíc Jaroslav Filák zvedl volný míč a přesprintoval celé hřiště, čímž získal vítězné 2 body pro Golems.

V základní části skórovali Golems suverénně nejvíce bodů (188, druzí Apes 125) a zároveň inkasovali výrazně méně než ostatní týmy (44, druzí Dragons 73). Vyrovnaný vzájemný zápas ze základní části a vybojovaná semifnálová výhra napovídá, že Golems v Bronze Bowlu rozhodně nemají nic jistého. Hráči Zlína by určitě chtěli dát zapomenout na loňské finále, kdy na hřišti Hurricanes neskórovali ani bod a prohráli 0:14.

Dragons si zvolili pro cestu do finále horskou dráhu. Výborný výkon proti Golems totiž kazí například prohra s Rangers a Warriors a také semifinále proti nováčkovi soutěže mužů bylo pro fanoušky Dragons infarktovou záležitostí. Apes si totiž dokázali vybudovat náskok 14:0 a do závěrečné čtvrtiny šli za stavu 24:13. Dragons ale dokázali zápas otočit, kdy k obratu zavelel quarterback Sviatoslav Rohovets. Ten nejprve 7 a půl minuty před koncem našel pro touchdown Tomáše Lišku a necelé dvě minuty si ze 2 yardů doběhl do endzóny sám a zařídil tak výhru svého týmu 28:24.

Bronze Bowl X začíná v sobotu od 17:00. Výhru Golems tipuje 70 % soutěžících Pick’em.