Home  /  Zprávy  /  Nitra zvítězila v Ústí až v prodloužení. Znojmo zvítězilo vítězným field goalem

Nitra zvítězila v Ústí až v prodloužení. Znojmo zvítězilo vítězným field goalem

(po) 20. květen 2024, Radim Kroulík

7. kolo Snapbacks ligy málem přineslo největší překvapení sezony. Favorizovaná Nitra Knights zvítězili na hřišti posledního týmu Ústí nad Labem Blades až v prodloužení. Dramatickou koncovku měl také zápas v Ostravě, kde domácí podlehli Znojmu Knights field goalem s uplynutím času. Gladiators a Monarchs si připsali jednoznačné výhry.

Knights zvítězili na hřišti posledního až v prodloužení
Pro hráče Nitry Knights to měl být jednoduchý zápas. Ústí nad Labem Blades se v letošním ročníku Snapbacks ligy trápí a jsou na posledním místě. Navíc před tímto zápasem skóroval útok za celou základní část pouze 33 bodů. Ve třech zápasech si dokonce nepřipsali ani bodu.

Blades ale vstoupili do zápasu s Knights velmi dobře. Obraně se dvakrát podařilo na vlastní polovině zastavit produktivní útok Nitry. Útok Blades se proti Knights dokázal prosadit především díky kanadskému running backovi Vincentovi Breton-Robertovi. Toho ve vzduchu doplňoval Martin Antoš. Quarterback Ferras El-Hendi právě Antoše našel přesným passem pro úvodní touchdown zápasu a Blades se tak překvapivě dostali do vedení.

Úvodní nezdar útoku Knights pokračoval také v dalším drivu. Knights se špatným snapem dostali na dlouhý druhý down. Triková akce ve složité situaci útoku Knights nevyšla. Ľuboš Paprčka dostal míč od quarterbacka Borise Bútory a nasměroval pass na Mária Bíru. Akci vystihl obránce Patrick Stebbings a zachytil interception. Dobrou útočnou pozici dokázali Blades využít v druhý touchdown, když se do endzóny dostal Breton-Robert.

Za nepříznivého stavu 0:13 se rozjel také útok Knights. Tyrone Clark nejprve výborným kickoff returnem připravil dobrou pozici pro útok, kterou sám využil pro běhový touchdown. Útok Knights se dostal rychle zpět na hřiště a Bútora našel dlouhým passem Paprčku, který otočil skóre na 14:13 pro Knights.

Také útok Blades zůstal i v prostřední části zápasu aktivní. Martin Antoš skóroval další dva touchdowny, ale vysokou produktivitu měl také útok Knights. Bútora dokázal dvakrát přesně najít v endzóně Bíra. Do závěrečné čtvrtiny se tak vstupovalo za stavu 35:27 pro Knights, ale toto skóre vydrželo pouze jednu akci. El-Hendi dlouhým passem na Stebbingse a úspěšným dvoubodovým potvrzení srovnal skóre na 35:35.

Blades měli v závěru čtvrté čtvrtiny hned dvě možnosti, jak se dostat do vedení. Dva pokusy o field goal ale skončily vedle. O vítězi zápasu tak muselo rozhodnout prodloužení. Úvodní drive Knights skončil touchdownem Gorazda Lazoríka. Blades se dokázali dostat na 12 yardů od enzdóny, ale zde na čtvrtý down El-Hendi nezpracoval snap a útok Blades skončil. Knights se na výhru 42:35 v prodloužení pořádně nadřeli, ale udrželi první pozicici ve skupině Jih.

Znojmo zvítězilo field goalem v závěru zápasu
Oba quarterbaci v zápase Steelers proti Knights se představili ve skvělé formě. Ostravský Amos Feranec hned úvodní drive zakončil touchdownem na Přemysla Pekaru. Quarterback Znojma Volodymyr Hrynkiv dokázal rychle odpovědět touchdownem na Františka Novotného.

Ve druhé čtvrtině dokázali hosté využít chyb soupeře. Ferancův interception přetavil v běhový touchdown Hrynkiv. Při dalším puntu Steelers dokázala míč zblokovat nová akvizice obrany Znojma Michael Lufile. Po úspěšném field goalu odskočili Knights do poločasového vedení 24:10.

Ve druhém poločase dokázali potrestat interception Hrynkiva také ostravští. Feranec opět našel Pekaru a snížil na 17:24. Ve skvělé formě hrající Pekara dlouhým punt returnem připravil pozici pro svůj útok a Josef Škerko po zemi vyrovnal na 24:24.

Oba útoky se dokázaly dostat ještě ke dvěma touchdownům. Hrynkiv přidal jeden touchdown po zemi a druhý dal se štěstím po passu na Novotného i přes velkou teč míče na lajně. Feranec především díky běhovým pokusům dokázal pohybovat s míčem a jeho snažení dotáhl dalším touchdownem po zemi Škerko.

Za stavu 38:38 zbývalo Znojmu 37 vteřin na vítězné skórování. Jacob Kerin vrátil kickoff až 34 yardů od endzóny soupeře a Hrynkiv vylepšil pozici passem na Novotného. Útok Znojma se tak dostal na 18 yardů a z této vzdálenosti se s vypršením času trefil na branku Dominik Synek. Knights zvítězi 41:38 a v tabulce mají shodnou bilanci 4-3 jako druzí Monarchs.

Gladiators a Monarchs potvrdili roli favoritů
Obhájci titulu Vysočina Gladiators přicestovali na hřiště Přerova Mammoths bez hvězdného quarterbacka Jana Dundáčka. I s náhradním quarterbackem Vítem Bezecným ale dokázali kontrolovat průběh zápasu. Především díky výborně hrající obraně a field goalům Petra Kodýma se dostali do vedení, které navýšil dvěma touchdowny Matěj Majerčák po passech Bezecného. Výhru 30:12 korunoval v závěru zápasu 45yardovým interception returnem americký linebacker Samuel Casey. Gladiators se díky prohře Steelers posunuli na první místo skupiny Sever.

Monarchs chtěli odčinit nepovedený zápas z předchozího kola proti Gladiators. Na domácím hřišti přivítali Pardubice Stallions a hned v úvodu zápasu poslal Monarchs do vedení quarterback Desmond Prusia. Klíčový náskok 21:6 si domácí vybudovali ve druhé čtvrtině a v závěru zápasu si i přes dva toucdhowny Stallions dokázali držet pohodlný náskok až na konečných 33:18. Monarchs jsou na druhém místě skupiny Jih s bilancí 4-3.

Alligators vybojovali výhru nad Patriots
Produktivita útoku Patriots z posledních dvou zápasů se zasekla proti obraně Alligators. Quarterback Martin Erneker sice v úvodní čtvrtině dokázal 44yardovým touchdownem na Matěje Šlehofera poslat Patriots do vedení 7:6, ale k dalším bodům se Patriots dostali už pouze jednou.

Naopak Tomáš Fortelný poslal Alligators zpět dovedení passem na Mikuláše Turečka a vedení na 18:7 navýšil Michal Dovrtěl ve třetí čtvrtině. Erneker snižoval ještě ve třetí čtvrtině na 13:18, ale závěrečná čtvrtina již žádné body nepřinesla a Alligators se tak mohli radovat z výhry. Oba týmy mají nyní shodně bilanci 3-2.

Hurricanes nedali Mustangs šanci
Jičín se v předchozích zápasech dostával k výhrám především díky pevné obraně. Na hřišti Mustangs se předvedl také útok. Hurricanes si rychle vybudovali náskok 14:0, který navršil zalehnutým volným míčem v endzóně David Kaňka na 21:0.

Na přelomu první a druhé čtvrtiny se domácí ještě pokusili zápas zdramatizovat. Vít Urban snižoval 69yardovým touchdownem na 7:21 a Karel Peprný ve druhé čtvrtině na 14:28. Druhý poločas už ale byl plně v režii Hurricanes. Přemysl Fousek otevřel skóre druhého poločasu a dva touchdowny Jana Horáčka uzavřely skóre na 52:14 pro Hurricanes. Jičín je v tabulce na druhém místě s bilancí 5-1. Mustangs má za sebou tři prohry v řadě a je 2-3.

Bobcats jednoznačně zvítězili nad Sharks
Sharks stále čekají na první výhru v sezoně, a proto přicestovali na hřiště Bobcats v roli outsiderů. Přesto dokázali dobře vstoupit do zápasu, když veterán Alan Kosniovský skóroval touchdown po passu na Martina Mísaře.a otevřel skóre. Bobcats dokázali nepříznivý průběh rychle otočit po touchdownech Petra Červenky, Petra Datla a Josefa Drmly. Útok Bobcats pokračoval v produktivitě v průběhu celého zápasu. Datel i Drmla si připsali ještě po jednom touchdownu a skórovat se podařilo také obraně, když Sebastian Tesařík dal 90yardový pick six.

Bobcats zvítězili 42:19 a mají stejně jako Patriots a Alligators bilanci 3-2. Sharks jsou poslední s bilancí 0-6.

Lions otočili zápas proti Sígrs
Sígrs vyšla první čtvrtina, ve které Pavel Juhász skóroval dva touchdowny. Oba touchdowny navíc Juhász během potvrdil a brněnský tým se dostal do vedení 16:0. Toto skóre vydrželo celý první poločas a Lions začali smazávat ztrátu až na konci třetí čtvrtiny. Quarterback Matyáš Bílý nejprve dal touchdown po passu na Matěje Budku a 7 minut před koncem zápasu přidal druhý po passu na Jana Pospíšila. Za stavu 13:16 se o vítězný touchdown postaral necelé dvě minuty před koncem zápasu Lukáš Tančinec 7yardovým během.

Lions otočili zápas z 0:16 na 20:16 a mají bilanci 2-3. Sígrs jsou s 1-5 předposlední.