Home  /  Zprávy  /  Lions na úřadující vítěze nestačili a s Vikings prohráli vysokým rozdílem

Lions na úřadující vítěze nestačili a s Vikings prohráli vysokým rozdílem

(út) 20. červen 2023, Radim Kroulík

Komerční sdělení:
Ve třetím hracím týdnu čekal Prague Lions první letošní venkovní zápas v rámci European League of Football. Byl to pro ně velmi náročný výjezd. Lions totiž čekal souboj s jedním z nejlepších týmů Evropy a zároveň loňským vítězem ELF – Vienna Vikings.

V Generali Aréně na hráče obou celků čekala bouřlivá atmosféra, a dokonce návštěvnický rekord Vikings. Na stadión, kterému se na začátku 20. století říkalo „české srdce“ totiž dorazilo 6854 diváků. A domácí fanoušci se pochopitelně velmi těšili na první domácí utkání svých miláčků ve fialových dresech.

Tým Vikings přivedl před sezónou dva klíčové hráče do útoku. Chris Helbig na pozici quarterbacka a Karri Pajarinen na postu running backa hned od začátku rozpoutali útočné peklo uprostřed hlavního rakouského města a s trochou nadsázky by se dalo říct, že i hlavního města amerického fotbalu v Evropě. Hned v první čtvrtině se dvěma krásnými drivy ujali Vikings vedení 14:0, když nejprve skóroval sám Chris Helbig quarterback sneakem a hned v následujícím drivu našel skvělého tight enda Floriana Bierbaumera, který zlomil hned několik tacklů a skóroval nádherný 31 yardový touchdown.

V druhé čtvrtině začali Vikings tak, jak skončili čtvrtinu předchozí. Po nádherném 67yardovém punt returnu Exaviera Edwardse měl Chris Helbig hodně ulehčenou pozici, kterou využil krátkou přihrávkou na Jordana Bouaha a ten upravil skóre už na 20:0. Lions se přeci jen zmohli na odpověď, především díky práci Shazzona Mumphreyho. Ten dokázal upláchnout všem obráncům Vídně a 51yardovým runem se dostal až na 1 yardovou linii od endzony Vikings. V rozhodující chvíli se míče opět ujal sám Mumphrey a skóroval první touchdown Lions.

Vídeňští se ale rozhodně nenechali rozhodit. Hned v následujícím drivu skóroval Florian Wegan, na kterého okamžitě navázala spolupráce Helbiga s Bouahem. Tato skvělá dvojice připsala na své konto 44yardový touchdown vzduchem a obrana Lions, která se v předchozích kolech prezentovala velmi dobrými výkony, vypadala opravdu zlomeně. Aby toho nebylo málo, tak zmíněná dvojice Helbig Boah ještě před koncem prvního poločasu skórovala další 30yardový touchdown a v tu chvíli nevěřil ve vítězství Lions už ani ten největší fanoušek.

Do druhého poločasu už Vikings nastoupili s viditelně menší koncentrací a s touhou vyzkoušet několik náhradníků. Několika skvělými catchi se mohl pochlubit i wide-receiver Weston Carr, který podle původních informací vůbec neměl do zápasu nastoupit vinou nedoléčeného zranění. Nicméně Vikings ho na pár snapů postavili do útočné formace a jakoby Rogria Lewis na straně Lions nevěděl, kam si dřív stoupnout.

Po jednom touchdownu na stranu domácích přidali postupně Helbig, Pajarinen a Wegan. Obrovskou šanci na skórování měl také český wide-receiver v dresu Vikings Radim Kalous. Bohužel pro něj ale při sprintu ho těsně před endzónou připravil o míč Aleksandar Borkovič, který dokázal volný balon zvednout a získat pro útok Prague Lions.

V pověstném garbage time se Lions konečně vyhecovali k dobrému ofenzivnímu výkonu, který nesl své ovoce. Nejdřív našel Shazzon Mumphrey 67yardovou přihrávkou volného Victora Whartona. A následně poprvé v této sezóně svého spoluhráče z předchozích ročníků Snapbacks ligy Josefa Janotu, a to 36yardovou přihrávkou.

Celou dominanci Vikings jakoby završil 91yardovým kickoff returnem Exavier Edwards, který tím podtrhl svůj skvělý výkon v prvním utkání před domácím publikem.

Lions ve třetím hracím týdnu opravdu narazili na naprostou elitu napříč Evropským kontinentem. Tahle srážka pro ně nedopadla příliš dobře. Konečný výsledek 69:21 pro domácí poměrně dobře zrcadlí výkony, kterými se jednotlivé týmy prezentovaly. Tento týden budou Prague Lions odpočívat a rozhodně mají nad čím přemýšlet a co vylepšovat.

Autor článku: Ondřej Horák
Autor fotografie: Jakub Pláteník