Home  /  Zprávy  /  Další kolo nabídne televizní zápasy na Premier Sport 2 a JOJ Šport

Další kolo nabídne televizní zápasy na Premier Sport 2 a JOJ Šport

(pá) 5. květen 2023, Radim Kroulík

Druhý prodloužený víkend nabídne opět bohatý fotbalový program. V neděli nás čekají hned dva televizní zápasy, kdy stanice Premier Sport 2 odvysílá zápas Snapbacks ligy ve Znojmě a JOJ Šport slovenské derby. Pro fanoušky v Česku připravujeme způsob, jak slovenské derby sledovat. Do sobotního odpoledne můžete soutěžit na Facebooku o tarify O2 TV Sport Max na rok za 1 Kč měsíčně! Do konce týdne máte možnost zapojit se do ankety o Hráče 4. kola Snapbacks ligy a vyhrát kšiltovku dle vlastní volby. Aktuální informace z flagových soutěží sledujte na facebookové stránce Flag fotbal. Nezapomeňte se zapojit do tipovačky Pick’em.

Znojmo Knights (1-3) - Brno Alligators (1-3)
Odveta z 2. kola, ve kterém zvítězili Alligators 26:24. Druhý zápas bude mít pravděpodobně velmi odlišný průběh. Znojmo se od minulého kola musí obejít bez zraněného quarterbacka Ashleyho Baileyho a chybět by měl i proti Alligators. Právě proti brněnskému týmu odehrál útok Knights nejlepší zápas, když Bailey naházel 247 yardů a 3 touchdowny.

Bez Baileyho se útok Znojma na domácím hřišti proti Monarchs nedokázal prosadit, když získal 14 yardů vzduchem a 22 po zemi. Baileyho na postu quarterbacka vystřídal Vít Novák, který si premiéru na starting pozici určitě představoval jinak. Proti Alligators by měl mít Novák větší šanci se prosadit vzduchem, protože po čtyřech kolech jsou Alligators na posledním místě ve statistice passové obrany (průměrně 234 puštěných yardů na zápas). Větší zodpovědnost bude ležet na obraně Knights, která už v předchozích zápasech ukázala, že dokáže držet svůj tým v zápase.

Alligators v předchozím kole tvrdě narazili na Steelers a na Bazalech prohráli 0:47. Brněnský tým by si případnou výhrou zajistil lepší vzájemnou bilanci proti Znojmu, což může hrát zásadní roli v postupových scénářích do semifinále. Obraně Alligators se nepodařilo zastavit passovou hru Steelers, ale proti Knights lze očekávat lepší výkon.

Po nule na kontě se útok Alligators bude chtít vrátit k podobné produktivitě jako v prvním zápase proti Znojmu nebo jako v zápase proti Nitře. Quarterback Fortelný si proti Nitře připsal 320 yardů a 4 touchdowny. Proti Znojmu se brněnský quarterback nevyvaroval 3 interceptionům a v odvetě by podobně časté ztráty míče mohly přijít Brno draho.

Zápas Knights - Alligators začíná v neděli od 15:00 a přímý přenos na Premier Sport 2 začíná o pět minut dříve. Zápas komentují Daniel Balažovič a Jiří Kalemba.

Bratislava Monarchs (2-2) - Nitra Knights (2-2)
Slovenská stanice JOJ Šport si nenechá ujít letošní první slovenské derby. Oba týmy vstupují do derby po výhře z předchozího kola. Monarchs ale na začátku třetí čtvrtiny proti Znojmu přišli o svého quarterbacka Petera Banika a útok Bratislavy se po jeho nuceném odstoupení bodově už neprosadil.

Obrana Monarchs dokázala vymazat oslabený útok Znojma, ale teď je čeká mnohem těžší zkouška. Při možné absenci Banika bude obrana Monarchs ještě pod větším tlakem než by byla normálně. Je nepravděpodobné, že by se Monarchs podařilo zopakovat nulu také proti Nitře. I tak pro šance Monarchs bude důležité dokázat omezit útok Nitry na nízký počet bodů. V ofenzivní přestřelce by totiž Monarchs neměli šanci.

Steelers sice ukázali, že je možné zahrát proti Nitře bez inkasovaného bodu, ale ostatní týmy recept na zpomalení útoku Knights nenašly. Mammoths se v prvním televizním zápase podařilo slovenského soupeře přestřílet a zvítězit 39:34. Podobný ofenzivní výkon by se Monarchs pravděpodobně nepodařilo napodobit i v plné sestavě.

Poslední obětí produktivity útoku Knights byli Blades. Bútorovi stačilo k 5 passovým touchdownům pouze 15 zkompletovaných passů. Po čtyřech kolech si Bútora drží průměr 300 yardů na zápas. Není tak překvapením, že Knights mají 3 receivery v první desítce ligy v nachytaných yardech i v počtu zachycených passů.

Podaří se Monarchs zpomalit útok Knights a držet krok?

Zápas Monarchs - Knights začíná v neděli od 15:00.

Přerov Mammoths (2-2) - ISMM Ostrava Steelers (4-0)
Po zápase s vedoucím týmem skupiny Západ mají před sebou hráči Mammoths zápas s vedoucím týmem skupiny Východ. Mammoths proti Gladiators začali výborně a první čtvrtinu vyhráli 7:0 po běhovém touchdownu Michala Stokláska. To ale bylo ze strany útoku Mammoths vše a ve zbytku zápasu úřadoval Dundáček a jeho ofenzíva.

Mammoths mají před sebou výzvu v podobě obrany Steelers. Ta totiž letos ve čtyřech zápasech neinkasovala jediný bod. Alligators v posledním kole byli blízko. Poslední akcí zápasu se brněnský tým pokusil o field goal a čestný bodový úspěch. Jejich snažení ale skončilo nejhorším možným způsobem. Obrana Steelers field goal zablokovala a Jan Telnar přesprintoval s míčem celé hřiště a s vypršením času uzavřel skóre zápasu na konečných 47:0.

Steelers si po čtyřech kolech drží průměr 22 puštěných yardů po zemi a 107 yardů vzduchem. Mammoths proti Nitře ukázali, že se dokáží prosadit a skórovat hodně bodů, ale v zápase proti silným Gladiators se vrátili k ofenzivně nepříliš produktivním výkonům. Kromě zápasu s Nitrou (39 bodů) skóroval útok Mammoths 7 bodů proti Monarchs, 18 bodů proti Znojmu a 7 bodů proti Gladiators.

To, jestli se útok Mammoths dokáže prosadit proti obraně Steelers, je pouze jedna část příběhu. Steelers v čele s quarterbackem Bradleym Jonesem nemají problém sázet jeden touchdown za druhým.

Zápas Mammoths - Steelers začíná v neděli od 14:00.

Ústí nad Labem Blades (0-4) - Vysočina Gladiators (4-0)
Zápas prvního s posledním ve skupině Západ nevzbuzuje velká očekávání. Gladiators proti Mammoths možná nepodali nejlepší výkon v sezoně, ale i tak to stačilo na pohodlný rozdíl 28:7. Velkou kaňkou na výhře Gladiators je zranění receivera Petra Čermáka, který před zraněním nohy stihl dát tři touchdowny. Gladiators mají v útoku dostatek opor, o které se Dundáček může opřít a produktivita útoku by tak i při absenci Čermáka neměla utrpět.

Obrana Gladiators mohla být s výkonem proti Mammoths spokojená. Soupeř sice skóroval jako první v zápase, ale po touchdownu Stokláska dokázali Gladiators útok Mammoths vymazat a k tomu si připsat dva interceptiony. Proti Blades lze očekávat podobně dominantní výkon obrany.

Blades se totiž v útoku celou sezonu trápí. Po čtyřech odehraných zápasech mají Blades na kontě celkem 8 bodů. Stále tak platí, že jediný touchdown týmu v sezoně obstaral special tým v zápase proti Znojmu. Šance na úspěch proti vedoucímu týmu skupiny jsou tak papírově mizivé. Blades by nejspíš brali za úspěch jakékoliv potrápení Gladiators po co největší dobu zápasu.

Zápas Blades - Gladiators začíná v neděli od 16:10.

2.Liga

Třinec Sharks (1-2) - Brno Sígrs (0-3)
První vzájemný zápas v 1. kole ovládli Sharks 16:13. To byla pro úřadujícího dvojnásobného vítěze ligy jediná letošní výhra. V posledním kole Sharks dokázali zdramatizovat zápas v Plzni, ale až potom co nabrali ztrátu 0:26 z prvního poločasu. Pokud Sharks chtějí i nadále pomýšlet na postup do semifinále, tak proti Sígrs potřebují zvítězit.

Sígrs sice v letošní sezoně ještě nevyhráli, ale jejich výkony mají vzestupnou tendenci. V minulém kole dokázali pořádně potrápit Raiders, když ještě v závěrečné čtvrtině vedli 25:18 a nakonec prohráli až ve druhém prodloužení. Sígrs tak v odvetě proti Sharks nejsou vůbec bez šance.

Zápas Sharks - Sígrs začíná v neděli od 14:00.

Bělá Raiders (3-0) - Pardubice Stallions (2-1)
Raiders se jako nováček 2.Ligy rychle vyprofilovali mezi hlavní favority. Jejich vybojovaná výhra v prodloužení proti Sígrs tak byla překvapením. Proti Stallions nastoupili Raiders v prvním kole a lepší premiéru ve 2.Lize si nemohli přát. V úvodní čtvrtině se tým z Bělé dostal do vedení 16:0 a zápas udržel až k výhře 36:13. Raiders dominovali v běhové hře, když si proti Stallions připsali 177 běhových yardů. K tomu obrana pustila pouze 22 yardů.

V dalších zápasech ale ukázali Stallions progres, když zvítězili 35:14 proti Sharks a ve svém posledním zápase také Lions 49:26. Zlepšení přišlo především v běhové hře útoku, který proti Lions naběhal hned 349 yardů a 2 touchdowny. Quarterback Petr Plaček k tomu zkompletoval 231 yardů vzduchem s 5 passovými touchdowny. V Pardubicích tak po neúspěšném startu do sezony mají v současné době mnohem více důvodů k optimismu.

Zápas Raiders - Stallions začíná v pondělí od 15:00.

3.Liga

Tábor Foxes (0-1) - Jičín Hurricanes (2-0)
Foxes vstupovali do odloženého zápasu proti Dietos v roli outsiderů, což ale dlouho nebylo na hřišti vidět. Tábor se na začátku druhé čtvrtiny dostal do vedení 7:0 po touchdownu Tomáše Knutelského a soupeře v prvním poločase nepustil k blízkosti vlastní endzóny. Dietos se do vedení dostali až 7 minut před koncem zápasu. Foxes měli v loňské sezoně problémy se skórováním bodů (průměr necelých 8 bodů na zápas) a ani proti Dietos se nedokázali prosadit více než jedním touchdownem.

Povedený vstup do sezony mají za sebou Hurricanes. Po „povinné“ výhře proti Rangers zvítězili také na hřišti Golems, a to 32:6. Golems se museli v útoku obejít bez zraněného quarterbacka Alana Kosniovského a Hurricanes dokázala držet soupeře daleko od své endzóny. Quarterback Hurricanes Miroslav Šmejkal si připsal tři passové touchdowny a útok doplnil bodově také Martin Zhouf, který vrátil interception pro touchdown. Hurricanes budou proti Foxes favoritem a mají šanci vylepšit si bilanci na prvním místě tabulky na 3-0.

Zápas Foxes - Hurricanes začíná v sobotu od 14:00.

Šumperk Dietos (1-1) - Hradec Králové Dragons (1-1)
Po překvapivé prohře proti Nordians dokázali Dietos otočit nepříznivé skóre proti Foxes a připsat si první letošní výhru v sezoně. V prvním poločase se útok Dietos hledal a všechny čtyři touchdowny si nechal až na druhý poločas.

Dragons mají na kontě první výhru, když zvítězili doma proti Rangers 21:0. Na výhru se ale pořádně nadřeli. Skóre zápasu otevřel hned v úvodu zápasu Lukáš Doležal 90yardovým punt returnem. Na rychlý touchdown ale nedokázali Dragons navázat a na další body v zápase se čekalo až do závěrečné čtvrtiny. Proti Dietos čeká na útok Dragons těžká zkouška podobně jako v 1. kole proti Golems, kdy se k bodům nedostal.

Zápas Dietos - Dragons začíná v sobotu od 15:00.

Trutnov Rangers (0-2) - Teplice Nordians (1-0)
Před sezonou patřili Rangers i Nordians k outsiderům ligy. Nordians ale hned v prvním zápase dokázali porazit jednoho z favoritů na postup Dietos 17:10. Spojení sil s Karlovými Varami se tak pro Nordians ukazuje jako správný tah. V zápase s Rangers budou Nordians favoritem. Rangers mají po dvou zápasech bilanci 0-2 a skóre 0:56.

Zápas Rangers - Nordians začíná v pondělí od 14:00.

Flagová liga U15
Další tři turnaje jsou na programu ve Flagové lize U15. Tentokrát se bude hrát v Ústí nad Labem, Ostravě a v Příbrami. Nejlepší start do sezony měli Brno Alligators a Příbram Bobcats 1 i 2. Všechny tři týmy mají bilanci 5-1. Přerov Mammoths jako jediný tým v lize čeká na svou první výhru.

Flagová liga U18
V Příbrami se o víkendu odehraje také Flagová liga U18. První turnaj vyšel nejlépe Gladiators a Sígrs, kteří turnaj zakončili s bilancí 2 výher a 1 remízy. Pro domácí Bobcats to bude o víkendu první zapojení do letošního ročníku.