Home  /  Zprávy  /  Češi vyráží do Dánska k druhému zápasu Mistrovství Evropy

Češi vyráží do Dánska k druhému zápasu Mistrovství Evropy

(pá) 28. říjen 2022, Radim Kroulík

Český tým čeká v sobotu druhý zápas Mistrovství Evropy. V Kodani na ně čeká domácí Dánsko. Vítěz tohoto zápasu bude příští rok hrát o konečné páté místo na mistrovství. Kromě zápasu českého týmu je o víkendu na programu finálový turnaj Flagové ligy U15, do kterého postoupilo 8 nejlepších týmů po základní části.

ME: Dánsko - Česko

Dánsko i Česko mají za sebou první zápas ME proti Finsku. Český tým se proti favoritům z Finska držel a první poločas skončil 10:14. Nadějný průběh zápasu v Ústí Češi neudrželi a nevydařená třetí čtvrtina stála tým lepší výsledek. Závěrečná čtvrtina už opět přinesla mnohem vyrovnanější průběh, ale Finsko si udrželo pohodlný náskok 42:10.

V útoku začali Češi s Pavlem Mrázem na postu quarterbacka a společně s running backem Jakubem Březinou se starali o hlavní porci yardů po zemi. Přestože Finové proti Dánsku dominovali v běhové obraně, tak i přesto se útok dokázal posouvat po zemi. Proti Dánsku lze opět očekávat převahu běhové hry, která bude navíc posilněna o hvězdu letošní sezony, running backa Adama Žouželku. V ofenzivní lajně ke změnám nedošlo, a tak se útok bude spoléhat na zkušené bratry Kysilky, Knotka, Rauše a Reinholda.

Pro úspěch proti Dánsku bude potřeba větší produktivita passového útoku. V něm se Češi nedokázali proti Finům pravidelně prosazovat, ať už s Mrázem nebo Michalem Stokláskem na quarterbackovi. Oba quarterbaci dohromady zkompletovali 10 passů a Stoklásek ve druhém poločase hodil 4 interceptiony. Světlým momentem passové hry byla souhra Mráze s Petrem Čermákem, která nakonec vedla k jedinému touchdownu českého týmu. V druhém poločase si připsal několik catchů také Vojtěch Mašita. Ten ale bude kvůli zranění proti Dánsku chybět.

Také obraně se nevyhnuly zranění a do Dánska neodcestoval Filip Ondrášek. Jinak je ale základní sestava bez změn. Obrana si po většinu zápasu s Finskem vedla dobře a hlavním problémem byly dlouhé passy finského quarterbacka. Ten měl k dispozici jednoho z nejlepších receiverů v Evropě, Kimiho Linnainmaa. Finský receiver si v obou zápasech připsal shodně 5 catchů pro 117 yardů a 1 touchdown.

Dánský útok nedisponuje takovou ofenzivní silou, což bylo vidět i v zápase proti Finům. V prvním poločase se Dánové k ničemu nedostali a rychle se dostali do ztráty 0:27. Ve druhém poločase se dánský útok probudil a quarterback Bjerre skončil zápas s naházenými 248 yardy a 2 touchdowny, kdy 133 yardů a touchdown zachytil Fons. Útok Dánska si proti Finům připsal pouze 5 yardů a pro českou obranu tak pravděpodobně i v tomto zápase bude hlavní výzvou zastavení passové hry soupeře.

Dokáže se útok pravidelně posouvat po hřišti a zakončovat drivy s body na kontě? A zopakuje obrana výborný výkon z prvního poločasu proti Finsku? To budou pravděpodobně dva hlavní faktory pro výsledek zápasu.

Zápas Dánsko - Česko začíná v sobotu od 14:00 a k dispozici bude online stream na AFI.tv (pro spuštění je nutná registrace zdarma).

Flagová liga U15

O víkendu je na programu také finálový turnaj Flagové ligy U15. Už před startem turnaje je jisté, že budeme znát nového vítěze ligy. Loňský mistr, Steelers, totiž do play-off nepostoupil. Vítěz skupiny Západ, Příbram Bobcats 1, se ve čtvrtfinále utká s Bratislavou Monarchs. Vítěz východní skupiny, Brno Sígrs, změří síly s Ústí nad Labem Blades. Další dvě čtvrtfinále proti sobě svedou Lions s Gladiators 1 a Alligators s Black Panthers. Turnaj v Příbrami vyvrcholí zápasem o titul, který je na programu v 16:00. Aktuální informace k turnaji najdete na facebookové stránce Flag fotbal.