Home  /  Zprávy  /  Review: odpovědi na hlavní otázky zápasů 4. kola

Review: odpovědi na hlavní otázky zápasů 4. kola

(út) 3. srpen 2021, Radim Kroulík

Každý pátek se v preview snažíme odhalit klíčové aspekty hry, které budou rozhodovat o průběhu zápasu a vítězi. Po odehraném kole se tak podíváme na odpovědi hlavních otázek zápasu.

Vysočina Gladiators - Prague Lions

V preview před 4. kolem byly k zápasu Gladiators s Lions následující hlavní otázky zápasu:

Podaří se obraně Gladiators zpomalit rozjetý útok Lions?
Na začátku zápasu to nevypadalo, že najde obrana Gladiators odpověď na útok Lions. Pražský tým se během úvodní čtvrtiny dvakrát prosadil a dostal se do vedení 14:0. Prostřední dvě čtvrtiny se ale rozjetý motor zasekl. Lions ve druhé ani třetí čtvrtině neskórovali a často se velmi rychle poroučeli ze hřiště a v zápase museli hned sedmkrát puntovat. V závěrečné čtvrtině se útok opět rozjel a touchdowny Janoty a Ruize dokázal snížit ztrátu 14:28. Lions byli velmi blízko vyrovnání, které mohlo poslat zápas do prodloužení. Vyrovnávající dvoubodové potvrzení pár centimetrů od goalline zastavil Jan Krs.

Podaří se obraně Gladiators vytvářet soustavný tlak na Mumphreyho?
Obrana Gladiators se bez Karla Augusty v první čtvrtině dostávala pomalu do tempa a především v prostřední části hry vytvářela soustavný tlak. Díky blitzu Jana Kabáta dokonce Gladiators dokázali vytvořit v endzóně fumble, který zalehl Petr Kratochvíl. Sedm bodů obrany a navýšení skóre na 28:14 se nakonec ukázalo být velmi důležitých.

Jak bude obrana Gladiators zvládat no huddle útoku Lions?
V první čtvrtině nesl no huddle Lions ovoce. V průběhu zápasu se ale obrana Gladiators dokázala rychlé hře přizpůsobit, a to i bez Augusty, který by v komunikaci na hřišti byl jistě velmi platným hráčem.

Prosadí se passový útok Gladiators?
Passové statistiky Hazletta nejsou ohromující (13 zkompletovaných passů pro 2 touchdowny) a o velkou passovou přestřelku s Mumphreym nešlo, ale především big play v podobě 58yardového touchdownového passu za stavu 0:14 probral celý tým. Také Petr Čermák, který se zaskvěl především svými punty, chytil 31yardový touchdownový pass.

Budou k dispozici running backové Ječný a Dunovský?
Jakub Ječný ani Jan Dunovský do zápasu kvůli zranění nenastoupili. Obě opory měly berle a jejich účast v odvetě je velmi nepravděpodobná. Kromě running backů a již zmíněného Augusty chyběli i další hráči jako Ondřej Kubík nebo Lukáš Rokošný. „Dneska v obraně chybělo 4 nebo 5 starterů, ale hráči, kteří je nahradili, tak bojovali,” dodal k soupisce hlavní trenér Lions Zach Harrod.

Přerov Mammoths - Brno Alligators

V preview před 4. kolem byly k zápasu Mammoths s Alligators následující hlavní otázky zápasu:

Který tým dokáže pravidelně posouvat míč a ovládat průběh zápasu?
Oba týmy vedly své útoky především po zemi, ale Fortelný dokázal v první čtvrtině hodit dva touchdowny a Stoklásek jeden. Především v průběhu druhého poločasu bylo znát, že konzistentnější běhový útok mají Alligators, především díky Davidu Kilianovi, který byl schopen se vymanit z řady téměř jistých tacklů. Kiliana letos poprvé doplnil Jan Nestr, který se vrátil na soupisku Alligators a jeho dva touchdowny ve druhém poločase (z 1 a ze 3 yardů) byly klíčové pro skóre zápasu a výhru Alligators. Mammoths mohou litovat nešťastné situace s neuznaným touchdownem Adama Žouželky, který by navýšil vedení domácího týmu. V závěru zápasu ale jednoznačně kontrolovali průběh zápasu Alligators.

Který tým se dokáže více prosadit vzduchem?
Fortelný sice hodil o touchdown víc, ale zároveň se nevyvaroval pick six. V průběhu druhého poločasu se vydatně rozpršelo a passových pokusů výrazně ubylo. V dobrém světle se opět ukázal Robert Wirth, který v první čtvrtině chytil oba touchdownové passy.

Který tým udělá méně chyb a faulů?
Toto bylo nakonec možná tím hlavním faktorem zápasu. Mammoths nasbírali v průběhu zápasu 9 faulů z kategorie personal faulů a nesportovního chování, což je prakticky rekord od doby, kdy se tato „statistika” zaznamenává. „Řekl jsem to i klukům, tento zápas rozhodly emoce. Ať už z touchodwnu, který byl slavený předčasně nebo z radosti nakonec nechyceného jasného touchdownu. Potom už jsme se začali hádat a nefungovalo to,” potvrdil po zápase problém ofenzivní koordinátor Mammoths Radim Dohnal. Mammoths byli v závěru zápasu v útoku a mohli úspěšným drivem otočit skóre 26:30, ale nesportovním chováním střídačky Mammoths prakticky ukončili jakékoliv šance na obrat.