Home  /  Zprávy  /  Touchdowny Woleského nestačily. PBP podlehli na úvod AFL Dragons

Touchdowny Woleského nestačily. PBP podlehli na úvod AFL Dragons

(po) 26. duben 2021, Radim Kroulík

Po dvou odložených zápasech se Prague Black Panthers dočkali letošní premiéry rakouské AFL. Novou sezonu zahájil pražský tým ve Vídni proti místním Danube Dragons. Po velkém boji Black Panthers podlehli svému soupeři o jeden touchdown 14:21.

Hlavní trenér Black Panthers Taylor Breitzman před prvním startem věřil, že jeho tým zvládne naskočit do rozjetého vlaku. „Jsme hlavně nadšení z toho, že můžeme konečně sezonu odstartovat. Očekávám, že budeme konkurenceschopní.”

Black Panthers se v sezoně 2019 mohli pyšnit jednou z nejlepších obran rakouské ligy. Obrana kolem defenzivního koordinátora Jamese Brookse se ukázala v dobrém světle i proti Dragons, a to i přes absenci Karla Augusty. Hned při první akci na hřišti dokázal odražený pass lapit Leoš Mikulka.

Obrana Dragons dokázala turnover oplatit a ještě k tomu přidat touchdown. Pass amerického quarterbacka Zacka Greenleeho chytil Martin Mandík, kterému obránce Danube dokázal míč vytrhnout z držení a následně přesprintovat hřiště až pro touchdown.

Útok Black Panthers se posouval po hřišti především díky Jenšíkovi a Woleskému. Zkušený receiver si na svůj první touchdownový zápis musel chvíli počkat. Jeho první touchdown rozhodčí neuznali pro OPI. O chvíli později ale Woleský snižoval na konci první čtvrtiny na 7:7.

Obrana Black Panthers vytvářela na soupeře velký tlak a většinu zápasu ho nepouštěla k blízkosti vlastní endzóny. Slabší chvilku si vybrala ve druhé čtvrtině, kdy neubránila dlouhý pass soupeřova quarterbacka přes polovinu hřiště a Dragons se tak dostali zpět do vedení.

Místo možnosti o odpověď přišla další ztráta míče. Při kickoff returnu nedokázal Tesař udržet míč a Dragons dostali dobrou pozici na hřišti pro zvýšení náskoku. „Ball security je něco, co zdůrazňujeme každý den a musí to být lepší. Nemůžeme očekávat, že vyhrajeme v této lize, pokud budeme ztrácet míč tak často jako v neděli,” okomentoval ztráty míčů Breitzman. Obrana Black Panthers dokázala odolat i na 4. down. První poločas ukončil Greenleeho pokus o Hail Mary do endzony. Ten nakonec skončil v rukou soupeře.

Ani ve druhém poločase se útoku Black Panthers nedařilo posouvat míč a zůstat na hřišti. Naopak Dragons využili další big playe, kdy se quaterback Jeffries dokázal vysmýknout jistému sacku Smutného a passem přiblížit Dragons k endzoně. Dobrou pozici na goalline přetavili Dragons v navýšení skóre na 21:7.

Útok Black Panthers dokázal snížit na začátku závěrečné čtvrtiny. Především díky Jenšíkovi a Woleskému se útoku podařilo postupně propracovat až k blízkosti goalline, kde si Woleský připsal druhý touchdownový zářez.„Woleský je velký cíl a Zach má v něm velkou důvěru. Očekávám, že se týmy budou na něj více zaměřovat, což by mělo otevřít možnosti pro ostatní,” uvedl na adresu receivera Breitzman.

Nejlepší pozici pro vyrovnání měl pražský tým přibližně 4 minuty před koncem zápasu, kdy Corpening vrátil punt přibližně na 35 yardů soupeře. Nabídnutou pozici útok Black Panthers nevyužil a Dragons tak zvítězili 21:14. Útok se v klíčové chvíli musel obejít bez Woleského. „V předchozím drivu se zranil, ale měl by být v pořádku do dalšího zápasu,” vysvětlil závěr zápasu hlavní trenér.

Obrana Black Panthers ukázala, že i v letošní sezoně ji bude těžké překonat. Agresivní styl Jamese Brookse týmu sedí a Dragons se v podstatě dokázali bodově prosadit díky dvěma big playům.

Ladislav Jenšík ukázal, že i v letošní sezoně je výborně fyzicky připraven a i kvůli zraněním svých kolegů musel odehrát velkou část zápasu. Podobnou zátěž zvládl i v loňské sezoně v dresu Blades. Nejvíce času na sehrání většinou potřebuje passový útok, a to je i případ pro Black Panthers. Greenlee si nejvíce rozuměl s Woleským, ale 85 passových yardů určitě není to, co by si ofenzivní koordinátor Petr Vítovec představoval.

„Udělali jsme pár chyb spojených s prvním zápasem v sezoně, které jsme nebyli schopní překonat. Byl jsem spokojený s nasazením a energií hráčů a kluci nepřestali hrát, což je něco, na čem budeme stavět,” uzavřel zápas Breitzman.

V dalším kole se Black Panthers představí na hřišti Swarco Raiders Tirol.