Home  /  Zprávy  /  Na běhový válec Blades nestačili také Mammoths

Na běhový válec Blades nestačili také Mammoths

(ne) 6. září 2020, Radim Kroulík

Ústí nad Labem Blades v televizním zápase proti Přerovu Mammoths potvrdili dominanci běhového útoku. Jenšík s Imrem a Bláhou převálcovali nováčka Paddock ligy 35:14.

Hlavní trenér Blades, Daniel Leško, před zápasem hlásil, že chtějí zlepšit i útok vzduchem. „Chceme Bláhovi dát více příležitostí jít vzduchem,” nechal se slyšet Leško v předzápasovém rozhovoru. Nakonec to ani tentokrát nebylo potřeba. Ladislav Jenšík s Jakubem Imrem vládli po zemi a k nim se přidal i quarterback Jan Bláha, který byl také nebezpečný především po zemi.

Po pomalém začátku obou útoků zaznamenali první body hosté. Quarterback Mammoths, Michal Stoklásek, našel Zdeňka Šuláka, který se prosmýkl obranou Blades pro první touchdown zápasu. To bylo ale od útoku Mammoths v celém zápase téměř vše. „První poločas byl dobrý. Potřebujeme jako mladý tým lépe pracovat pod tlakem,” hodnotil výkon svého týmu hlavní trenér Mammoths, Jiří Láznička.

Po zbytek zápasu na hřišti dominovala obrana Ústí a především běhový útok. Blades tak nemuselo mrzet, že quarterback Jan Bláha zkompletoval první pass zápasu až v poslední čtvrtině. „Honza je absolutně nejtýmovější hráč, kterého jsem za dobu své kariéry potkal,” vysekl poklonu ofenzivní koordinátor Blades, Jan Rosenbaum. Ten je přesvědčen, že nedostatek passových akcí bere jeho quarterback s nadhledem.

Bláha s Jenšíkem a Imrem si po zemi připsali téměř 300 yardů a k passovému útoku tak vůbec nemuseli přistoupit.

Před koncem poločasu vystrašil Bláha domácí fanoušky, když po tvrdém hitu zůstal ležet na zemi a musel střídat. „Mně úplně zatrnulo, protože to byla moje chyba. Toho hráče jsem měl blokovat já,” sypal si Imr po zápase popel na hlavu.

Blades byli na krizovou situaci bez Bláhy perfektně připravení. Místo Bláhy zaujal Imr, který společně s Jenšíkem dopravili míč až do endzóny pro první touchdown domácích. „Máme jen jednoho quarterbacka, takže to trénujeme. Stát se může cokoliv,” dodal Imr, který na dvě akce nahradil Bláhu. Z toho ta druhá skončila touchdownem Jenšíka.

Quarterback domácích se ve druhém poločase vrátil, ale útok držel svou hru téměř výhradně po zemi. „Měli jsme vybrané passové akce a za nerozhodného stavu bychom je použili. Zůstali jsme ale u běhů, které fungovaly,” dodal kouč Blades.

Odpor hostů definitivně zlomila až zahraniční opora Blades, Nolan Corpening. Po odkopu Mammoths se Corpening zmocnil míče a slalomem mezi prakticky všemi soupeři si doběhl až pro touchdown. Blades si komfortní náskok pohlídali dalšími běhovými akcemi, na které Mammoths nenašli recept.

Stoklásek sice naházel o více než 100 yardů více, ale Mammoths nedokázali posouvat míčem po zemi, když si připsali pouze 22 yardů. A to i přes návrat Michala Bocka.

Tečku za zápasem udělal Ladislav Jenšík, který završil skóre na konečných 35:14. Jenšík přišel do Ústí nad Labem z Prague Black Panthers na hostování. Na nedostatek práce si nemůže nová posila stěžovat. Jenšík ale věří, že velkou fyzickou zátěž udrží po celou sezonu. „Já se fyzicky připravuju dvacet let. Živí mě to a myslím si, že fyzicky jsem připraven na výbornou, ale všechno záleží na ofenzivní lajně,” nezapomněl Jenšík na své spoluhráče.

Blades si vítězstvím upevnili druhé místo ve skupině a v polovině základní části mají postup do semifinále ve svých rukou.

Počet diváků: 796
Rozhodčí: Filip Pachulski (R), Vladimír Ludvík (U), Mikuláš Zouvala (HL), Petr Márai (LJ), Stephan Tuinenburg (BJ), Pavel Samek (SJ), Pavel Šimon (FJ)

Přerov Mammoths TD - 0:7 - Zdeněk Šulák, 32y pass od Michal Stoklásek (Jaroslav Ulica kick); 5:50
Ústí nad Labem Blades TD - 6:7 - Ladislav Jenšík, 6y run (kick neúspěšný); 2:17
Ústí nad Labem Blades TD - 12:7 - Jakub Imr, 27y run (2pt run neúspěšný); 8:46
Ústí nad Labem Blades FG - 15:7 - Tomáš Štěpánek, 30y; 0:00
Ústí nad Labem Blades TD - 22:7 - Nolan Corpening, 76y punt return (Tomáš Štěpánek kick); 10:06
Ústí nad Labem Blades TD - 29:7 - Jakub Imr, 4y run (Tomáš Štěpánek kick); 6:35
Přerov Mammoths TD - 29:14 - Martin Hejč, 10y pass od Michal Stoklásek (Jaroslav Ulica kick); 4:03
Ústí nad Labem Blades TD - 35:14 - Ladislav Jenšík, 2y run (kick neúspěšný); 0:44