Home  /  Zprávy  /  Oslabení Patriots nestačili Lions

Oslabení Patriots nestačili Lions

(po) 3. červen 2019, Radim Kroulík

Jednoznačným průběhem i výsledkem skončilo utkání, které hostili aktuální lídři skupiny Západ Paddock ligy Prague Lions na hřišti v Hostivaři. Oponovat na jejich domácí půdu dorazili Pilsen Patriots. Ovšem bez obou zahraničních posil, které se zranily v předchozím dvojzápase proti Pardubicím. Všichni byli zvědaví, jestli se bez klíčových hráčů podaří Patriotům odolat pražské smečce.

Oslabení Patriots nenašli v obraně recept na útok Lions vedený Hayesem, který si během prvního poločasu postavil v Hostivaři střelnici. Pouhé tři pokusy vzduchem stačili Lions na to, aby Hayes přešel celé hřiště a vybídl Angličana Stevense k prvnímu touchdownu.

Zaskočení Patriots po rychlém inkasovaní poslali na hřiště svůj útok pod vedením náhradníka na pozici quarterbacka, Zacharyho Lewise. Ten nedokázal posunout míč po hřišti a na řadu přišel rychlý punt, který Lions zastavili na hranici 55 yardů. Útok lvů předvedl stejný drive jako předtím a po dvou dlouhých přihrávkách Hayes navýšil skóre passem za obranu na 14:0.

Patriots se následně nedokázali na hřišti prosadit a byli nuceni odevzdat míč soupeři. Aby toho nebylo málo, tak po dobře zahrané play od special týmu Lions, nedokázali Patriots ani odkopnout míč a pražané si po připsání safety. To vše se událo ve chvíli, kdy na časomíře běžela teprve pátá minuta zápasu!

Zastavit rozjeté domácí mohla hned následující ofenzivní akce, kdy se sice 50yardovým catchem blýsknul Stevens, těsně před endzónou byl ale dobře složen a vypadnutou šišku ukořistili hosté. Chybu Pražanů, ale plzeňští nepotrestali a po dalším „tři a ven“ to tedy dvojice Hays - Stevens zkusila stejnou akcí znovu a tentokrát byla úspěšná. Domácí kicker Kadlec si připsal další úspěšné potvrzení a skóre z první čtvrtiny už bylo 23:0.

Těsně před první změnou stran se probudila plzeňská obrana a úspěšným sackem přinutila domácí k puntu. Ovšem Lions si jej vzali okamžitě zpátky během dalšího krátkého drivu. Po špatném snapu málem získali domácí další safety. I tak šel pražský tým na míč pouhých pár yardů od soupeřovy endzóny. V tu chvíli tedy obrana patriotů opět předvedla skvělý výkon a zalehnutým fumblem dokázala pro tentokrát hladovou lví smečku zastavit.

Prakticky celou první polovinu se útok Patriots nedokázal prokousat přes domácí obranu. Výkonu hostů nepřidal další špatný snap při puntu, kdy se zastavil míč 1 yard od endzóny. Po dalších dvou touchdownech po zemi od Kofroně a Hayese, následoval do konce poločasu ještě další touchdownový pass na Marka Suchého, který uzavřel první polovinu na 44:0 pro domácí.

Bylo jasné, že od druhého poločasu se spustí tzv. Mercy rule a druhý poločas byl tedy odehrán velice rychle. Domácí začínali využívat rychlého odpočtu času a na hřiště posílali náhradníky. V rychlém časovém sledu si vylepšil statistiky opět Marek Suchý a bodový účet Lions zakončil podruhé v zápase také Lukáš Kadlec, který byl autorem všech úspěšných potvrzení. V posledních 8 minutách pak plzeňští zvýšili tempo a ukázali bojovnost. Dobře si vědomi, že nechtějí domů odjet s nulou pak dokázali přece jenom v závěru dojít až do endzóny a jako následnou konverzi si zvolili vyzkoušet akci za 2 body, která byla také úspěšná.

Lions si tak připsali sedmou výhru v řadě a jsou blízko k domácímu semifinále. Patriots na závěr sezony povolali novou posilu na pozici quarterbacka. Tím bude od příštího zápasu Christian Adorno.

Počet diváků: 389
Rozhodčí: Stanley Hameder (R), Milan Remeš (U), Jiří Hovorka (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Filip Pachulski (BJ)

Prague Lions TD - 7:0 - Archie Stevens, 19y pass od Michael Hayes (Lukáš Kadlec kick); 11:24
Prague Lions TD - 14:0 - Lukáš Kadlec, 25y pass od Michael Hayes (Lukáš Kadlec kick); 9:25
Prague Lions SAF - 16:0; 7:10
Prague Lions TD - 30:0 - Ondřej Kofroň, 1y run (Lukáš Kadlec kick); 9:30
Prague Lions TD - 37:0 - Michael Hayes, 1y run (Lukáš Kadlec kick); 7:41
Prague Lions TD - 44:0 - Marek Suchý, 28y pass od Michael Hayes (Lukáš Kadlec kick); 0:24
Pilsen Patriots TD - 58:8 - Martin Loukota, 3y pass od Zachary Lewis (Jakub Rada 2pt pass od Zachary Lewis); 1:35