Home  /  Zprávy  /  Amazons si vítězstvím zajistily první místo v základní části

Amazons si vítězstvím zajistily první místo v základní části

(st) 3. říjen 2018, Radim Kroulík

Základní část podzimních soutěží se pomalu dostává do cílové rovinky. První týmy si zajišťují účast v playoffs, případně odvrací ztrátu nadějí na postup.

Amazons měly v zápase s Harpies příležitost zajistit si první místo v základní části. A za svým cílem vlétly naplno. První čtvrtinu vyhrály 15:0. Nejprve se do endzóny podívala po zemi Nečasová a po bodech za safety si touchdown připsala i Heroschová po passu Šlesingerové.

Thuy Ta dokázala ve druhé čtvrtině zápas snížit na 15:6, ale ve třetí čtvrtině definitivně rozhodly Amazons o vítězství. Heroschová a Nečasová si zopakovaly návštěvu endzóny. Díky nim vyhrály Amazons 35:12 a už mohou vyhlížet finále, kde budou útočit na zlatý hattrick.

V Bitters juniorské lize se z vysoké prohry dokázali oklepat Gladiators. Proti Sígrs chtěli odčinit prohru s Black Panthers 6:49. Úkol splněn. V úvodní čtvrtině otevřel skóre David Calta, který se do endzóny dostal v zápase ještě dvakrát. Sígrs se podařilo ve druhé čtvrtině snížit na 6:12, ale druhý poločas patřil domácím Gladiators. Na další čtyři touchdowny nedokázali Sígrs odpovědět a Vysočina se tak raduje z vítězství 36:6. Oba týmy mají shodnou bilanci 2-1. Ve skupině Východ ale mají také Black Panthers a Steelers, kteří mají shodně 2-0. Bitva o postup do playoffs bude na východě dramatická.

V Dorostenecké lize se proti sobě postavily týmy, které čekaly na první výhru v sezóně. Do Jedovnic u Brna přicestovali Lions. Úvod zápasu se pražskému týmu nevydařil podle představ. Sígrs se ujali vedení po pick six. První čtvrtinu ovládli Sígrs 12:7. Pak už ale začali úřadovat prakticky výhradně Lions. Quarterback Volodymyr Hrynkiv si v dalších dvou čtvrtinách připsal tři passové touchdowny a výrazně posunul Lions k vítězství. Sígrský Tomáš Peterka v závěru už pouze snižoval na konečných 18:32. V pražském derby se rozhodne o druhém finalistovi ligy. Blíže k postupu ale mají Black Panthers. Sígrs čekají v posledním zápase Steelers, kteří již mají jistou účast ve finále.

Druhá ženská liga měla v Ostravě druhý turnaj. Příbram Bobcats potvrdily formu z úvodního turnaje a i tentokrát vyhrály oba zápasy. Proti Diamonds opět bez obdrženého bodu vyhrály 18:0. S Blades zvítězily Bobcats 25:14. Ústecký tým stále čeká na první vítězství. V základní části budou mít Blades poslední příležitost v Příbrami, a to 7. října, kdy je na programu poslední turnaj ligy.