Home  /  Zprávy  /  Blades si vítězstvím nad Mammoths zajistili účast v Bitters Silver Bowlu

Blades si vítězstvím nad Mammoths zajistili účast v Bitters Silver Bowlu

(po) 25. červen 2018, Radim Kroulík

Tuto sobotu se v ústeckých Olšinkách před zraky více jak 400 diváků konalo neoficiální semifinále 2.Ligy. Do Ústí přijeli Mammoths z Přerova a vítěz zápasu měl doplnit Gladiators v Bitters Silver Bowlu. Jelikož první zápas skončil v Přerově 12:14 pro hostující Ústí, tak se čekala velmi vyrovnaná bitva.

Úvodní los vyhráli hosté z Přerova a zvolili příjem. Nutno zmínit, že Přerovu chyběl v tomto zápase jejich elitní running back Michal Bock, což se automaticky podepsalo na jejich běhové hře. Všeobecně se očekávala bitva výborných obran, což ukázal hned první drive Přerova, který skončil "tři a ven". Útok Blades se nepředvedl o moc lépe a po prvním drivu šel také rychle ze hřiště.

Ani druhý drive Mammoths nepřinesl kýžený první down a po odkopu se již činil útok domácích. Převážně běhovými akcemi přešel útok Blades polovinu hřiště a Jan Bláha krásným 18yardovým během otevřel skóre zápasu. Přerov se po returnu nadechl a dostal se několika pěknými běhy, ke kterým přidal i passovou hru, na polovinu domácích. Obrana domácích v rozhodující chvíli v redzóně zabrala a nepovolila Mammoths více než field goal Michala Stokláska, kterým již na začátku druhé čtvrtiny snížil na 7:3.

Blades nečekali na odpověď dlouho a hned z dalšího drivu přešli, opět převážně díky výborné běhové hře, celé hřiště. Tentokrát pro další body doběhl Petr Hejna, který navyšoval na 13:3 pro domácí. Kritickým bodem na této cestě byl proměněný čtvrtý down ve středu hřiště, který proměnil v první down opět výborně hrající Hejna a po zásluze o pár chvil později skóroval. Do konce poločasu se ještě několikrát prostřídaly útoky bez výrazného posunu. Velký posun zaznamenali Mammoths až díky chybě domácích, kdy returner po puntu hostí fumbloval a daroval Mammoths první down. To vehnalo Mammoths novou energii a krasným passem Štěpánika na Pavla Kleisla přes půl hřiště již klepali na endzónu domácích z hranice 8 yardů. Po neúpěšném pokusu o její dobytí se hosté rozhodli zahrát na field goal, jelikož do konce čtvrtiny zbývalo pouze několik málo vteřin. Bohužel se hostům nepodařilo rozehrát včas a rozhodčí ještě před snapem ukončil první půli.

Na začátku druhé půle využili Blades hned prvního drivu, přešli po zemi celé hřiště a Matěj Sahula 10yardovým během středem navýšil rozdíl ve skóre na 19:3 pro domácí. Na konci třetí čtvrtiny se hostující obraně povedlo zachytit ve vlastní redzóně interception. Následný útok Mammoths již do konce zápasu na postu quaterbacka vedl do té doby reciever Stoklásek a Martin Štěpánik sledoval zbytek zápasu pouze ze sideline.

Na začátku poslední čtvrtiny definitivně zlomil skóre Jakub Lukášek, který zachytil přesný 7yardový pass od Jana Bláhy a navýšil tak na 25:3. V poslední čtvrtce se několikrát blýskla obrana Blades nejdřívě zachytil interception Martin Antoš, jehož return útok proměnil ve 3 body díky kopu Tomáše Štěpánka. Tři minuty před koncem přidal další interception Jan Pittner a ukončil tím jakékoliv naděje na zvrat v utkání. Domácí pak po připsání dvou prvních downů již utkání doklekali a mohli slavit postup do Siver Bowlu.

Bitters Silver Bowl se odehraje 15.7. 2018 od 16:00 v Jihlavě. Gladiators letos Blades již dvakrát porazili, ale vždy se jednalo o velmi vyrovnané zápasy. Můžeme se tedy těšit na velmi vyrovnanou bitvu.

Počet diváků: 428
Rozhodčí: Radim Kroulík (R), Ciaran Kelly (U), Petr Márai (HL), Jaroslav Rybář (LJ), Pavel Moravec (BJ)

Ústí nad Labem Blades TD - 7:0 - Jan Bláha, 17y run (Tomáš Štěpánek kick); 3:27
Přerov Mammoths FG - 7:3 - Michal Stoklásek, 39y; 9:27
Ústí nad Labem Blades TD - 13:3 - Petr Hejna, 27y run (kick neúspěšný); 5:25
Ústí nad Labem Blades TD - 19:3 - Matěj Sahula, 10y run (kick neúspěšný); 8:01
Ústí nad Labem Blades TD - 25:3 - Jakub Lukášek, 7y pass od Jan Bláha (kick neúspěšný); 8:10
Ústí nad Labem Blades FG - 28:3 - Tomáš Štěpánek, 33y; 7:02