Home  /  Zprávy  /  Dobříš Bobcats - Bratislava Monarchs 33:10

Dobříš Bobcats - Bratislava Monarchs 33:10

(po) 6. květen 2002, Filip Hobza
Necelá stovka diváků ze zápasu v Příbrami odcházela spokojená. Dobříš Bobcats jasně porazili ligového soupeře z Bratislavy a předčili ho takticky, technicky, fyzicky i výdrží. Nutno podotknout že Monarchs přijeli k zápasu s 23 hráči. Útok Dobříše uspěl hned z prvního drivu a po zblokovaném puntu Bratislavy se Dobříš ujala vedení 10:0 field goalem z téměř 40 yardů o jehož regulérnosti ovšem ne všichni přítomní byli přesvědčeni. Bratislava obratem 74 yardů dlouhým drivem a extrapointem za 2 body upravila skóre první čtvrtiny na 10:8. Ve druhé čtvrtině Bobcats rozhodli zápas jistým a precizním útokem. Po dosažení náskoku dvou touchdownů se většinou omezili na taktické běžecké akce ze zvláštního velmi sevřeného postavení, které obrana Bratislavy obtížně četla a zastavovala. V případě potřeby nastupoval QB č. 2 Jeremy Bartuck a jeho přesné delší pasy. Bratislava se snažila až do konce zápasu, ale její pasy byly spíše odvážné než přesné a silově se nemohla s Dobříší měřit (i když ne velkým rozdílem). Ojedinělé úspěchy v útoku zabezpečovali hlavně šikovní runningbaci. Zcela nepochopitelné, zejména vzhledem k vývoji zápasu, bylo vulgární a agresivní vystupování části příbramské lavičky v čele s hlavním trenérem. Naštěstí jen slovní výpady domácích nakonec trochu pokazily dojem ze závěru zápasu, kdy část Příbramských nechápala, proč Monarchové odcházejí ze hřiště bez podání rukou. Snad si to v místní restauraci alespoň s českou částí domácího týmu po zápase trochu vysvětlili... Ani na jedné straně nerozhodovaly výrazné individuality, Bobcats mají silné zaoceánské posily, z českých hráčů zaujali RB č. 38 Václav Bubník a v obraně č. 90 Milan Fürst. Za Bratislavu opět zářili RB č. 49 Peter Mikóczy a RB č. 29 Matej Havlík. Vladimír Ludvík - delegát ČAAF