Home  /  Zprávy  /  Postview #16.6

Postview #16.6

(po) 9. květen 2016, Michal Rosíval

ČLAF

Temné období (jak úvod sezóny popsal Jan Dundáček) skončilo, Black Panthers nyní zažívají světlé dnešky a těší se světlé zítřky. A pochopitelně u toho, čili výhry 33:6 nad Steelers, byl Dundáček osobně, když měl ruce nebo nohy ve všech pěti touchdownech PBP a vysoké tempo nasadil hned první útočnou akcí zápasu, kterou hodil 42yardový touchdown. Podobně akční byl i safety Michael Vondráček, který v první půli nasbíral tři takeovery. V druhém poločase Dundáčka nahradil pod centrem Jiří Chvalina a Black Panthers nepřidali už ani bod. Chvalina kromě jednoho 39yardového passu připsal 3 complety pro 11 yardů, 2 interceptiony (jeden opět chytil Petr Foldyna) a 1 ztracený fumble a v celé sezóně má bilanci 6/16 pro 62 yardů při 3 interceptionech a 2 ztracených fumblech. Bylo by jistě zajímavé sledovat, jak by si PBP vedli sice v plné síle, ale bez Dundáčka.

V souboji Stallions a Bobcats se čekal vyrovnaný duel, ale realita ještě trochu očekávání překonala. Po druhém touchdownu Jana Wajtra v zápase vedly minutu před koncem Pardubice o tři body, ale Příbram ještě zápas dokázala otočit, když se v poslední akci základní hrací doby dopustil Stanislav Lepič pass interference proti Milanovi Kučerovi a faulem poslal zápas do "nastavení". V dodatečné akci vzal Douglas Webster nohy na ramena a Pardubice konečným výsledkem 24:27 přepnul z módu euforie do módu hluboké zklamání. Příbram tak dorovnala bilanci výher a proher a za týden si to se stejně postavenou Trnavou rozdá o třetí místo průběžné tabulky. Je na místě zmínit jeden důležitý aspekt - v případě, že se Stallions a Bobcats srovnali na stejné bilanci (a porazili stejné soupeře), tak delší konec provazu budou mít v rukách Pardubičtí, protože celkové skóre z dvojzápasu Stallions-Bobcats zní 44:34 a i to může hrát roli. Co bude, pro Bobcats, ve zbytku sezóny hrát roli stoprocentně - druhý receiver Martin Hamza letos, skoro jistě, dohrál a to v kombinaci se zraněním Daniela Vitiše z minulého zápasu není dobrá vyhlídka.

Nižší ligy

Patriots porazili i čtvrtého soupeře, ale výhra u Hippos "jen" 26:34 naznačuje, že zbytek 2.Ligy nebude jen formalitou. Jakkoliv první polovinu sezóny zvládli samozřejmě skvěle a minimálně na účast v Silver Bowlu mají zaděláno slušně, protože k postupu jim bude, asi, stačit vyhrál už jen dvě ze čtyř odvet. Ze druhého místa je budou zatím stíhat Sígrs, kteří díky skvěle zahrané první čtvrtce došli k výhře 31:26 nad Blades. Boje o postup do finále jsou každopádně otevřené, ze hry se zdají být jen Titans.

Další z řady failů v klubové historii zažili Mustangs. Sami se pasovali do role týmu, kterému je 3.Liga příliš malá, museli ale přijmout porážku 21:25 od rezervy Stallions. Uklidňovat je však může fakt, že prohra na tabulku víceméně nemá žádný vliv, protože o první místo si zahrají za týden v Budějovicích s Hellboys. Jen zázrak by už z posledního místa dostal Rangers, kteří v zápase nemohoucích prohráli u Warriors 20:0. Karlovým Varům notně pomohly dva šťastné returny, jinak útoky obou týmů nepředvedly nic. Offense Rangers na body čeká už 144 minut (a čeká dál), offense Warriors sucho ukončila právě po 144 minutách, protože svůj první touchdown skórovala v momentě, kdy uplynul čas zápasu.

Na Východě se odehrály odvety z minulého kola a zatímco Alligators v podstatě zopakovali výsledek z před dvou týdnů a Mamuty porazili i v Přerově 0:41, tak Knights u Pitbulls zapsali jen výhru 0:8. Pitbulls ve třech zápasech skórovali jen jednou z field goalu a před nimi je dvojderby proti Alligators.

Flag

V zápasech druhého kola Flagové ligy U15 skupiny Východ si po čtyřech výhrách připsali Tigers a Knights a prozatím se posunuli na postupové pozice. Ani na druhý pokus nedokázali ani jednou vyhrát Stallions. V Trutnově řádil zejména znojemský Vít Tretera, který v pěti zápasech skóroval 16 touchdownů (z celkových 20 svého týmu).