Home  /  Zprávy  /  Patriots zahájili sezónu vítězstvím

Patriots zahájili sezónu vítězstvím

(ne) 17. duben 2016, Radim Kroulík

Pilsen Patriots v sobotu zahájil sezónu ve druhé lize a na svém domácím hřišti přivítal Ústí nad Labem Blades. Patrios zápas začali útokem, ve kterém se jim podařilo dojít až na polovinu soupeře. Útočná snaha skončila 30 yardů od endzóny, kde se na čtvrtý down pokusil Maritn Vojtěchovský o field goal, ale těsně minul. Na míč šlo Ústí, jenže jejich drive skončil fumblem, a tak se Patriots dali opět do útoku. Tentokrát šanci nepromarnili a Jakub Brejcha otevřel skóre zápasu. Touchdown potvrdil Patrik Vainer během za dva body, díky kterým se Patriots ujali vedení 8:0. V dalším drivu se Blades podařilo dostat skoro až k endzóně, ale plzenští udrželi a nedovolili Ústí vyrovnat. Patriots začali tlačit, quarterback Patrik Vainer našel Martina Vojtěchovského, který zachytil přesnou přihrávku a doběhl si pro touchdown, který si sám kopem za bod potvrdil a Patriots odskočili na 15:0.

Ve druhé čtvrtině obrana Patriots hájila své území a nedovolila Blades skórovat. Ani plzeňskému týmu se nepodařilo znovu proběhnout obranou Blades, a tak se hra přelévala ze strany na stranu bez bodového zisku. Druhou půli zápasu začalo útočit Ústí a jejich drive skončil úspěšně. Jakub Imr předvedl 30 yardový touchdownový běh, který Jan Kubeš kopem potvrdil a Blades snížili na 15:7. Hosté se snažili vyrovnat, ale v dalším útočném drivu přili fumblem o míč a tuto chybu Patriots využili. Patrik Vainer našel Martina Vojtěchovského, který po zachycení passu přeběhl skoro celé hřiště a doběhl si pro svůj druhý touchdown zápasu, který si opět sám potvrdil kopem, čímž poslal Patriots do vedení 22:7.

Hned v úvodu čtvrté čtvrtiny ústecký Jakub Imr našel recept na obranu Plzně a i on si doběhl pro svůj druhý touchdown zápasu, který Jan Kubeš dokázal kopem potvrdit a Ústí snížilo na 22:14. Zbytek zápasu už byl plně v režii domácích. Vainer si sám doběhl pro touchdown a po potvrzení Vojtěchovského navýšil vedení na 29:14. Ústí na toto již nedokázalo odpovědět. Při dalším plzeňském útoku přenechal Vainer pozici quarterbacka Zachary Lewisovi, který ho našel ve hřišti přesnou přihrávkou a Vainer si tak dal svůj druhý touchdown v zápase, tentokrát jako receiver. Po potvrzení se skóre zastavilo na 36:14, což byl konečný výsledek zápasu.

Příští týden vyráží Patriots do Liberce a Ústí přivítá doma Liberec po bye weeku následující víkend.

Autor článku: Jindřich Krisl