Home  /  Zprávy  /  Postview #16.1

Postview #16.1

(po) 4. duben 2016, Radim Kroulík

ČLAF: Bulldogs-Steelers 39:13
Předzápasové prognózy se naplnily a Bulldogs neměli se Steelers problém. Pro tuto sezónu se Bulldogs rozhodli nasadit na quarterbacka americkou posilu a Tyrell West hned v prvním zápase zaznamenal tři passové touchdowny.  Kvalitu Westa prověří především další zápas proti Bobcats. Klíčovou roli v zápase se Steelers měly speacial teamy, kdy se JaVontaeovi Hencemu podařilo v rozmezí téměř dvou minut skórovat dva touchdowny z punt returnu, čímž zápas prakticky rozhodl.
Steelers si před sezónou vybrali velkou porci smůly, protože se jim zranil starting quarterback Michal Dudek. Do endzóny soupeře se dostali Adam Synáček a Michal Wessely, ale již v době, kdy bylo o výsledku rozhodnuto a skóre 39:0 korigovali na výsledných 39:13. Steelers mají týden volno a poté na ně čeká náročný duel doma s Prague Black Panthers.

ČLAF: Stallions-Lions 21:34
Stallions přivedli do týmu tři zahraniční posily, díky kterým se chtějí v nejvyšší lize poměřovat s nejlepšími. Hned na úvod je čekal test, který měl napovědět, jak silní Stallions doopravdy jsou a jak výrazně promluví do konečné tabulky. Stallions se dařilo poměrně úspěšně přecházet hřiště, ale když došlo na lámání chleba, nedokázali své snažení dotáhnout do podoby bodů. Poločasový stav 0:14 naznačuje, že hřebci mohou být schopni být v kontaktu, ale kolaps ve třetí čtvrtině a obdržených 20 bodů poukázal na nováčkovskou daň a nezkušenost v důležitých momentech. Pozitivem pro Stallions může být závěr zápasu, ve kterém nesložili zbraně, ale dokázali korigovat na opticky přijatelnější výsledek.
Lions posílení čtveřicí zahraničních hráčů mají vysoké ambice, a to nejen v české lize, ale také v Champions League. James Brooks se ukázal jako velmi platnou posilou do obrany, kdy doslova ničil vše, o co se Stallions pokoušeli. Spolupráce quarterbacka Silvy s receivery Wallem a Suchým fungovala výborně a Lions vypadají jako správně rozjetý tým. Jak dobře tento stroj šlape se ukáže v neděli v zápase s Black Panthers. Lions může mrzet pouze závěr zápasu, ve kterém dovolili soupeři třikrát skórovat.

4.Liga Mustangs 2-Gladiators 0:89
Mustangs se rozhodli postavit druhý tým do čtvrté ligy a hned v úvodu ho čekal finalista loňského Iron Bowlu. Gladiators potvrdili roli favoritů a vysokým rozdílem svého soupeře porazili. Vysočina si skórování rovnoměrně rozvrhla mezi všechny čtyři čtvrtiny, když skórovali 27, 28, 14 a 20 bodů. Pro druhý tým Mustangs to byla drsná premiéra, pro Gladiators především sehrání na další důležité duely. Na Mustangs čeká nováček Zlín Golems, který by měl být pro ně více hratelný. Gladiators zamíří do Šumperku.

4.Liga Nordians-Sharks 6:60
Fanoušci v Pick'em věřili více Nordians, ale nový tým Sharks ukázal, že má ve svých řadách zkušené hráče a musí se s nimi více počítat. V první čtvrtině se týmy přetahovaly o vedení, ale druhá čtvrtina patřila výhradně Sharks, kteří skórovali hned šestkrát! Dva passové touchdowny, tři runové, jedno safety a rázem bylo po zápase. Ve čtvrté čtvrtině si quarterback Czudek připsal další dva passové touchdowny a pohodové vítězství 60:6 pro Sharks. Ti narazí v dalším kole doma na East Bohemia Bucks. Nordians se pokusí urvat první vítězství sezóny doma s Šumperkem.

AFL Giants-Black Panthers 19:9
Po nepovedeném prvním zápase, ve kterém prohráli na domácím hřišti s Raiders 28:48, se Black Panthers vydali na svůj druhý zápas do Grazu. Ty vede jako head coach Martin Kocián, takže o extra motivaci bylo postaráno. První zápas se nepovedl především obraně, která obdržela 48 bodů. Tentokrát byl výkon obrany mnohem lepší, bohužel tentokrát se nedařilo útoku, který skóroval jen 9 bodů. Jediný touchdown Black Panthers si připsal Jan Dundáček, a to 34 yardovým passem od Luka Zahradky. Zlepšit běhovou hru se nepodařilo ani Simpsonovi, který dohromady naběhal stejně jako Zahradka 35 yardů. Zatímco člen Síně slávy Martin Kocián může mít radost ze svého začátku v podobě dvou výher, Black Panthers musí svoji hru zlepšit. Sezóna je ještě dlouhá a další zápas hrají Black Panthers doma s Dragons, kteří zatím také nevyhráli. To by mohl být ideální odrazový můstek do další části sezóny.