(so) 19. září 2015, Michal Rosíval

První zápas (celkem třetí): Česko-Itálie 0:54
Jedním slovem a současně katastrofa. Od začáteku do konce. Jednoznačný průběh navíc dost hlodal do hlav hráčů. Nedařilo se nic, zmar.

Druhý zápas (celkem čtvrtý): Česko-Slovinsko 32:36
Na rozdíl od odpoledního se už hráči bavili, jakkoliv výsledek je bolestivý zase z jiného pohledu. V prvním poločase skončily všechny drajvy touchdownem, vyjma posledního slovinského, kdy měli velmi málo času. Druhý poločas začal stejně, ale zatímco Slovinci laťku drželi, naše dva drajvy skončily bez bodu. Útok poprvé na ME, hlavně v prvním poločase, hrál zhruba podle představ, ale obrana i nadále není vůbec schopna zastavovat drajvy. Za čtyři zápasy se nám nepodařil ani jeden sack (!), velké akce také chybí.
České touchdowny: Woleský 2, Herman, Beneš

Videa nejen ze zápasů
Streamy ze všech našich zápasů, zhodnocení zápasů trenérem, ale i hráči, některé akce, pohledy na tým

Fotogalerie
Vlastní snímky přímo z místa.

Sobotní program
Česko hraje opět dvakrát - už v 10:00 s Rakouskem, v 18:00 se Švédskem. Zápasy budou komentované na FB profilu ČAAF a druhým lze sledovat i na streamu na Youtube (zápas s Rakouskem ne, na hřišti 4 není kamera).

Výsledky a tabulky
Přehled výsledků lze najít na stránkách IFAF Europe.
Je jasné, že budeme hrát jen o 9. až 13. místo, osmičlenné playoffs se nás týkat nebude. Do skupiny o umístění "postoupí" tři týmy z naší skupiny A (tzn. my, Švédsko a tým na pátém místě) a dva nejhorší týmy ze skupiny B (někdo z tria Španělsko, Švýcarsko, Nizozemsko). Do této skupiny o umístění se budou počítat výsledky ze základních skupin, tzn. v neděli budeme hrát jen dva zápasy proti soupeřům ze skupiny B. Určitě se do této skupiny bude počítat i výsledek ze sobotního zápasu proti Švédsku.
V obou skupinách jsou na čele dle očekávání Rakušané a Dáni, ale Rakousko se pořádně zapotilo s Velkou Británií a muselo výsledek otáčet. Bez porážky zůstávají i Rakušanky.