Home  /  Zprávy  /  Bulldogs se rozpadl útok, Bobcats se snadno posunuli na druhé místo

Bulldogs se rozpadl útok, Bobcats se snadno posunuli na druhé místo

(po) 11. květen 2015, Michal Rosíval

Další sváteční pátek na trnavském Energu, jen v opačném gardu, domácí tentokrát tahali na kratší konec.
Hra byla ale chtě nechtě ovlivněná velkou marodkou Bulldogs, kteří se nyní nenachází v nejlepší kondici. Chyběla hned dvojice receiverů Moore a Klokner, takže měl Bútora hodně omezené možnosti cílit přihrávky vzduchem. V první čtvrtině se navíc zranil Lőrincz a trnavský tým musel intenzivně lovit yardy po zemi, kde ale Bulldogs měli taky jen náhradníka Kuruce, který zaskakoval za v zápase slovenské ligy zraněného Klementoviče.
V kádru Bobcats sice chyběl Kučera s Datlem, ale to na potenci útoku vliv nemělo. O první bodový příspěvěk se postaral až v druhé čtvrtině Columbus Givens, který si po vlastní ose našel cestičku do endzone a se ziskem 13y otevřel skóre zápasu. Podhradský potvrdil a první polovina skončila 0:7 pro hostující tým.
V další části dominovali opět příbramští, když se vzduchem prosadil WR Hamza zachyceným passem od Givense. Když se kopačka Podhradského opět nemýlila, stav se v třetí čtvrtině zastavil na stavu 0:14.
Závěrečná část tak byla na body nejbohatší podívanou. Nejdříve při motionu ukrájel nadprůměrných 44y WR Daniel Vitiš a Bulldogs přepl semafor na výstražnou oranžovou. Kop z kopačky Slámy úspěch neslavil. Jasnou červenou stopkou se prezentoval Safety Bobcats s číslem 28 David Potrebuješ, který zachycené interception Bútory vrátil do endzone 70y returnem a jasně pohřbil naděje Trnavy na korekci – 0:26. PAT se pro špatný snap nepovedlo.
V závěru alespoň nulu domácích odebral celý zápas vytěžovaný a asi nejlepším výkonem se prezentující trnavský RB Kuruc, který jen korigoval stav na 6:26. Potvrzení opět neúšpěšné, ze stejných důvodů jako v případě Bobcats. Slušnou práci v obraně předvedl příbramský Murgaš, který se prezentoval nadprůměrným výkonem.

Počet diváků: 220
Rozhodčí: Michal Rosíval (R), Jan Klimeš (U), Stanley Hameder (HL), Radim Kroulík (LJ), Richard Gazdík (BJ), Jaroslav Rybář (SJ), Peter Martinček (FJ)

Příbram Bobcats TD - 0:7 - Columbus Givens, 13y run (Vojtěch Podhradský kick); 4:42
Příbram Bobcats TD - 0:14 - Martin Hamza, 14y pass od Columbus Givens (Vojtěch Podhradský kick); 1:19
Příbram Bobcats TD - 0:20 - Daniel Vitiš, 44y run (kick neúspěšný); 11:11
Příbram Bobcats TD - 0:26 - David Potrebuješ, 70y interception return (kick neúspěšný); 8:23
Trnava Bulldogs TD - 6:26 - Adam Kuruc, 2y run (kick neúspěšný); 1:15