Tři týmy D-I se srovnaly na bilanci 2-2
Divize I: Bulldogs-Bobcats 6:26
Oběma týmům chybělo hodně hráčů, větší a rozhodující roli ale měly absence na domácí straně. Trnavě nedorazil skoro kompletní útok. RB Klementovič se zranil na zápase slovenské ligy a chybět bude asi více zápasů. Kromě něj Bútora postrádal tři receivery - Moore nedorazil z osobních důvodů, Klokner je stále zraněný a Lorinz se zranil ve druhé akci zápasu a nedohrál. Takže z pěti skill hráčů chyběli čtyři a s tím se prostě hrát nedá. A taky nedalo. Bútora nenaházel ani sto yardů a nakonec se útok posouval hlavně díky náhradnímu running backovi Kurucovi.
Na druhé straně chyběli Datel, Jíra nebo Kučera, ale na útok to zásadní dopad nemělo, nejpilnějším posouvačem příbramského míče byl tentokrát Hamza, který nachytal přes 100 yardů. V obraně byl velmi aktivní Murgaš a bobcatí defense zahrála celkově velice dobře, šlo o zcela odlišný tým, než ten, který dostal čtyři touchdowny za poločas od Lions.
Pokud se Bulldogs nedají dohromady, tak nemají šanci. Pokud se útok uzdraví, bude odveta a souboj o druhé místo zajímavý. A pokud bude fit i lionský Haines, tak budou ve hře týmy tři.
Divize I: Lions-Black Panthers 0:21
V neděli si Lions zahráli v hořké baladě o tom, jak důležitý je Haines. A zjistili, že Haines není důležitý, ale naprosto klíčový, zásadní, bez něj Lions nemají absolutně žádnou šanci. Neměli ji bez něj v Trnavě a proti PBP se nezmohli na nic. Jediné pozitivum útoku - i bez prvního quarterbacka dokázal držet velmi vysoké tempo hry a teplejším počasí by i tento "detail" mohl být podstatným faktorem hry.
Útok PBP opět zahrál jako v předchozích zápasech, žádná dechberoucí hra, ale v podstatě jasné a jednoduše kontrolované vítězství. První tým odehrál první poločas a první drajv druhé půle, tedy zase o něco déle, než by asi trenéři chtěli. Náhradníci už byli proti lionské obraně podobně bezzubí, jako Lions proti obraně PBP. Black Panthers opět těžili z dobrých startovacích pozic, tentokrát ale ne díky dobrým returnům, ale díky nedostatečným puntům Lions.
Bobcats, Bulldogs a Lions se srovnali na bilanci 2-2, týmy tedy v tabulce rozlišují až pomocná kritéria. Protože se tyto tři týmy porazily vzájemně (a shodně porazily Brno, zatímco prohrály s PBP), tak o nejlepším z trojice rozhoduje skóre ze vzájemné minitabulky, kterou vede s bilancí +9 Příbram. Zbývající dva týmy pak už jednoduše seřadí vzájemný zápas, který vyhrála Trnava. Přesná tabulka D-I je tedy 1.PBP, 2.BOB, 3.BUL, 4.LIO, 5.ALL.
Divize II: Hippos-Bucks 7:32
Nejen PBP v Česku dokáží skórovat z returnů, Bucks proti Hippos z returnů skórovali třikrát a vždy to bylo přes celé hřiště. Dvakrát po interceptionu, jednou po kickoffu. Další zápas Bucks odehrají za dva týdny proti Stallions v prvním, velmi očekávaném, pardubickém derby a v něm se ukáže, jestli jsou "for real".
Divize II: Stallions-Steelers 37:23
Předsezónní favorité D-II, nyní spíše favorit D-II proti jednomu z možných vyzývatelů. Stallions začali jako letos tradičně, vytvořením náskoku, který tým po zbytek zápasu kontroluje. Steelers jako letos první soupeř tuto hru na přitahování a povolování provazu ale odmítl a do poločasu víceméně skóre dorovnal. Po přestávce tedy pardubický tým musel zapnout znovu, zatím nejlepší zápas po návratu odehrál RB Petr Plaček, který skóroval tři touchdowny.
Divize III
D-III se nám bipolarizuje na bohaté a chudé. Po třetině zápasů sice určitě nejde dělat konečné závěry, ale k účasti v Bronze Bowlu mají blíže Mustangs, Blades a Sígrs, tedy trojice týmů s bilancí 2-0. V nejbližších zápasech by se rozdíly mezi týmy mohly ještě zvětšit, protože trio bohatých se spolu poprvé potká až 30. května, kdy na sebe narazí Mustangs a Blades.
O uplynulém víkendu Sígrs podruhé velmi dietně vyhráli. K první výhře jim stačil jeden touchdown, nyní proti Pitbulls skórovali dvakrát. Číst to ale lze samozřejmě i optimisticky - zdvojnásobili svůj TD účet. A zcela bez nadsázky - podruhé výsledek otočili ve svůj prospěch.
Jasně vyhráli Blades, v dalším derby víkendu, severočeském, porazili Titans a na zápas se přišlo podívat 700 diváků. Mustangs pak okopírovali Ústí výhrou nad Hellboys - oba týmy nad budějovickým týmem vyhrály shodně 19:7.
AFL: Black Panthers-Raiders 22:31
Tohle je ten hlavní (dobrá, jeden z hlavních) rozdíl mezi českou a rakouskou ligou. V české lize by Panthers nevyužité šance nějak dokázali zacelit, v rakouské lize byli krutě potrestaní a šance na reparát neexistují. Po prvním poločase mohli nebo měli vést 21:3 a místo toho prohrávali 10:14.
První drajv PBP: ztráta po fumblu už ve skórovacím území. Druhý drajv PBP: zblokovaný field goal poté, co měli první down na jednom yardu Innsbrucku. Další drajvy už byly úspěšné, po touchdownu přišel ještě field goal, ale ve zbývajících pěti minutách nepanikařící Raiders skórovali dva touchdowny, ačkoliv v předešlém průběhu obrana Black Panthers dominovala.
Dobře na zápas může vzpomínat alespoň Matěj Reinvart, který při absenci Synáčka byl víceméně jediným RB k dispozici a v zápase zaznamenal dva touchdowny. Třetí pražský TD přidal Štiegler, který pokračuje ve své výborné sezóně. Z části díky špatnému obutí na po vydatné přeháňce kluzkém trávníku ale ani jemu nešla úspěšná disciplína PBP v předešlých zápasech - returny. Pokud před zápasem zněla otázka, zda-li se return týmy PBP prosadí stejně jako v české lize, tak odpověď byla jasná - ani náhodou.
Passing obrana Raiders tentokrát velmi dobře pokryla oba outside receivery, tedy Dundáčka s Woleským a Caballero tak o poznání více využíval svoje vnitřní receivery, přes 100 yardů nachytal Šindler. Pražská obrana proti passům od druhé čtvrtiny nestíhala, v civilu si první start "odčárkoval" Hildebrand a z jeho přítomnosti lze usuzovat, že PBP brzy pomůže i na hřišti.
Po prohře se PBP velmi vzdálili domácímu semifinále, doma prohráli s Vikings i Raiders a na umístění v první dvojce to tedy nyní nevypadá. Za týden jedou Pražané do Vídně k zápasu s Dragons, hrát se bude o třetí místo v tabulce.