Home  /  Zprávy  /  První remíza po letech a premiéry Nordians a Gladiators

První remíza po letech a premiéry Nordians a Gladiators

(st) 6. květen 2015, Michal Rosíval

Divize I: Black Panthers-Alligators 34:12
Ne, že by Brno Pantery prověřilo stejně jako Trnava, ale další domácí zápas PBP, kde se výhra zrodila snadněji a ochotněji, než nutně musela podle zápasu. První downy v zápasu? 12:12. Yardy celkem? 218:188 pro PBP. Black Panthers tedy na šest svých skórovacích akcí potřebovali jen něco lehce přes dvě celá hřiště. Proč? Protože special teamy... Dva field goaly Hruboň, zase jednou Štieglerův TD return, dlouhý kickoff return Kršáka. Black Panthers víceméně jen jednou začínali svůj drajv uvnitř své poloviny, Alligators naopak jen výjimečně začínali na lepší pozici než na svých 30 yardech. Tohle jsou věci, které nejsou na první pohled patrné, ale mají rozhodující vliv. A Brno sráží tam, kde je.
V PBP proběhlo druhé kolo souboje o druhého quarterbacka a Chvalina jistě upevnil své vedení, jakkoliv jeho čísla nejsou zázračná a hozený touchdown tak trochu zázračný (avšak ve smyslu náhodný) byl. Brno teď má pauzu na doléčení zranění a může doufat v druhou půlku sezóny. Asi určitě nepromluví do boje o postup do semifinále, ale jedna výhra možná je.

Divize I: Bulldogs-Lions 22:6
Kvůli dopravním komplikacím začal zápas s dvouhodinovým zpožděním a tedy o dvě hodiny prodlouženým očekáváním, jakou tvář předvedou Lions. A po výkonu v Trnavě to vypadá, že druhý poločas proti Bobcats byl spíše výjimečný než standardní. Zápas měl ale několik důležitých "ale" ze strany Lions. Zaprvé nehrál první RB Růžek a 12 naběhaných yardů ze 17 pokusů Ječného není to, co by útok potřeboval. Zadruhé možná klíčový druhý drive Lions v zápase za stavu 0:0. Lions měli po dobrém drajvu 1&goal na trnavských čtyřech yardech, Haines opět jednou vyběhl mimo pocket a místo zahození míče zvolil riskantní pass, který skončil interceptionem Dominika Kubicy. A třetí klíčový moment - Haines během zápasu dostal několik hitů, už od druhé čtvrtiny měl velké problémy s ramenem a na jeho házení mělo zranění významný vliv.
Obrana Bulldogs byla opět dominantní, TD povolila jen z drivu, který začal na trnavské polovině a útok již nebyl jednostranný, protože se do sestavy vrátil Ivan Klementovič (105 yardů v zápase s průměrem 8.1).

Divize II: Bucks-Steelers 28:28

Na remízy se v ČLAF hrálo naposledy v roce 2000, od té doby až do roku 2013 bylo "povinné" prodloužení. Některé zápasy remízou mohly skončit už vloni, ale vždy byl někdo, nejčastěji kickeři, proti.
Všechny TDs Bucks v zápase skórovala dvojice Edwads-Henry, z osmi sezónních touchdownů skórovali sedm. Jak moc je tedy vzestup týmu Bucks daný pokrokem všech hráčů a novým trenérem nebo dvojicí importů, to ukáže zbytek sezóny, ale divákovi to může být jedno, dívá se na to hezky. Oba týmy v zápase ztratily (nebo částečně ztratily) důležité hráče - domácí quarterbacka Kruliše, hosté running backa Kielora.

Divize II: Patriots-Stallions 7:41
Stejně jako minule v Ostravě povolila Plzeň soupeři 41 bodů, Stallions byli ale v závěru velkorysí a domácím povolili body. Jinak zahráli podobně jako u Hippos, ryhlé poklidné vedení, potom klidné dohrání zápasu. Opět se, čtyřikrát, prosadil Doherty. Pro první TD od návratu si doběhl Plaček.

Divize IV
Velký den Gladiators a Nordians. Gladiators čekali na první výhru dva roky a jeden zápas, Nordians byli opravdu velmi rychlý, nováčkovské první výhry se dočkali už na druhý pokus. Vysočina si došlápla na Dietos, když si v úvodu vytvořila náskok dvou touchdownů a vedení již neztratila. Šťastný den Nordians odnesl Trutnov. I Teplice se dostaly do vedení o dva touchdowny, ale Rangers ve čtvrté čtvrtině skóre otočili. V poslední minutě výhru domácích zařídil Buřt.
Z "hrozby" východní skupiny v podobě Steelers 2 se stává otloukánek a vypadá velmi pravděpodobně, že s playoffs kartami nijak míchat nebude. Mammoths Ostravě nepovolili ani bod. Z čtvrtodivizním highlightu víkendu otočilo Znojmo zápas ve Varech a usadilo se na čele západní skupiny.