Home  /  Zprávy  /  Halové mistrovství 2010 (3.)

Halové mistrovství 2010 (3.)

(út) 30. listopad 2010, Michal Rosíval
Po účastnících, pravidlech a systému turnaje zbývá zveřejnit již jen pořadí zápasů.

Praha, hala Průhonice, sobota 18.prosince
První dvě kola zápasů ve skupinách mohou skončit remízou a zápasy se nebudou prodlužovat. Třetí zápasy ve skupinách (tzn. počínaje zápasem Sígrs-Patriots) se v případě remízy budou prodlužovat za následující podmínky - tyto týmy budou mít po dvou zápasech stejnou bilanci a to jakoukoliv ve skupině A; 2-0 nebo 1-1 (nebo 1-0-1) ve skupině B; 2-0 (nebo 1-0-1) ve skupině C. Ve všech ostatních případě se v případě nerozhodného skóre po 20 minutách nebudou prodlužovat ani třetí zápasy ve skupinách.
Výsledek prodloužení nebude mít vliv na poměr výher a proher ani na celkové skóre týmu ve skupině.

Pro pořadí ve skupinách bude užito následujících kritérií:
1. Počet výher (remíza se počítá jako půl výhry)
2. Výhra ve vzájemném zápase (skončí-li vzájemný zápas remízou a tento zápas se bude prodlužovat, tak o pořadí rozhodne výsledek prodloužení)
3. Skóre (rozdíl) ze vzájemných zápasů
4. Skóre (rozdíl) ze všech zápasů
5. Vyšší počet skórovaných bodů
Dojde-li k rovnosti mezi třemi týmy, tak se nejprve výše uvedenými kritérii určí jeden nejlepší tým (případně jeden nejhorší, nebude-li daným kritériem možné určit tým nejlepší) a k určení pořadí zbývajících týmů budou použita opět všechna kritéria od prvního.

Čtvrtfinálového soupeře pro tým B1 určí hlavní trenér týmu B1 a to z možností A3 nebo C1. Tým B2 nastoupí proti nevybranému týmu. V případě, že by si tým B1 za soupeře vybral tým C1 a tento by hrál poslední zápas ve skupině (tzn. šlo by o Zvolen nebo o Znojmo), tak se pořadí čtvrtfinálových zápasů prohodí a začne se zápasem s účastí týmu B2.
Semifinálového soupeře pro tým A1 určí hlavní trenér týmu A1 a to výběrem ze dvojice týmů posoupivších ze čtvrtfinále. Tým A2 nastoupí proti nevybranému týmu. V případě, že by si tým A1 za soupeře vybral tým, který odehrál druhé čtvrtfnále, tak se pořadí semifinálových zápasů prohodí a začne se zápasem s účastí týmu A2.