Home  /  Zprávy  /  Ve finále zvítězili Panthers

Ve finále zvítězili Panthers

(so) 28. červen 2008, Michal Rosíval
V zápase došlo na všechny aspekty uváděné v preview. K lionské smůle, všechny body "scénáře" dopadly v jejich neprospěch. Předně, Panthers začali podle očekávání, opakovanými runy (1 pass, shodou okolností touchdownový, za prvních 20 minut) a Lions je nebyli schopni zastavovat. Panteři tak byli schopni hrát svoji hru a "v duchu předzápasových předpokladů" proto vyhráli, když zápas rozhodli dvěma touchdowny v prvních čtrnácti minutách. Nejprve prvním passem Panterů utkání skóroval Jan Kolek, poté krátkým (a podle Lionů kratším než je pro platnost TD nutné) runem Martin Dlouhý. Lions poměrně často dokázali Pantery nutit ke třetím downům, ale často Jacob Shrum fakem dokázal první down získat a opakované nachytání obrany na tradiční předávku-nepředávku bylo klíčem k utkání.
Lioni naopak nebyli schopni prosadit se po zemi vůbec. Nejen, že mají v podstatě jen jednoho running backa (Alexeie Sotolu), ale ten se jim navíc hned záhy zranil. Trenéři Lionů ale dlouho odmítali vzdát snahy o run a Janem Gabrielem se běhat pokoušeli. Bohužel, v podstatě bez žádného úspěchu. V prvním poločase byli Lions nuloví po všech stránkách a povedla se jim v podstatě jen jedna big play - Shaka Martin nádherně zblokoval punt Michala Srpa a vytvořil pro útok excelentní skórovací pozici, kterou zužitkoval Lukáš Halenkovský. Ještě do poločasu ale Jacob Shrum předvedl úspěšný 2-min-drill a Miroslav Dopita vrátil Žlutým vedení o 14 bodů.
V druhém poločase trenéři (nejhlavnější trenér Srholec chyběl) Panthers možná trochu překvapivě zvolili uvolněnější formace a hry, takže bylo o něco více passů, ale útok se posouval méně. Možná i proto, že kromě Srholce chyběl rovněž Sam Lancaster.
Naproti tomu Lioni postupně, konečně, přestali běhat a všechno vložili do rukou Libora Navrátila. Snapy se s jednou výjimkou dařily, lajna držela, ale volné receivery se nacházet nedařilo (ačkoliv nakonec měl Navrátil 2 touchdowny proti jedinému interceptionu; úspěšnost přihrávek byla velmi nízká). Místo snížení skóre zvýšil Michal Srp dlouhým field goalem na 24-7 a korigovací touchdown Jana Dundáčka šest minut před koncem už přišel pozdě.
Kromě herních předpokladu se naplnil i předpoklad o nedisciplinovanosti - Shrum více než velkoryse rozdával delays of game, když ho časomíra usvědčovala z neschopnosti rozehrát v limitu 25 vteřin. K tomu měli Panteři hned dva vyloučené hráče. Ani tohle, ani několik fumblů Panterů nedokázali Lions zužitkovat a mistry se zcela zaslouženě stali Panthers.
Celkově bylo finále velmi důstojným vyvrcholením sezóny. Zápas měl tempo, měl tvrdost, měl nasazení. Jediné co chybělo, bylo větší množství povedených passů a souboje mezi receivery a cornerbacky. Panthers házet nepotřebovali (a když házeli, tak byli chytající hráči nikoliv ojediněle v podstatě sami), Lionská passová hra zklamala na celé čáře, zvlášť ve světle posledních dvou zápasů. A ano, skvělý nástup Panterů, co do dramatičnosti, druhý poločas (Lions jej vyhráli) poněkud "znehodnotil"...

PAN - TD - 7-0 - Jan Kolek, 30y pass od Jacoba Shruma (Michal Srp kick); 5:29
PAN - TD - 14-0 - Martin Dlouhý, 1y run (Michal Srp kick); 10:15
LIO  - TD - 14-7 - Lukáš Halenkovský, 11y pass od Libora Navrátila (David Tomaník kick); 7:32
PAN - TD - 21-7 - Miroslav Dopita, 32y run (Michal Srp kick); 0:41
PAN - FG - 24-7 - Michal Srp, 37y; 7:01
LIO  - TD - 24-14 - Jan Dundáček, 12y pass od Libora Navrátila (David Tomaník kick); 5:55

Diváků: 2500
Rozhodčí: Rosíval, Skácel, Kumhera, Bouzek, Ludvík, Winkler, Melkus
Počasí: Polojasno, 25°C
Vyloučení: Jaroslav Vondráček a Jaroslav Langhans (oba Panthers)

MVP zápasu, offense: Miroslav Dopita (Panthers)
MVP zápasu, defense: Shaka Martin (Lions)

Fotografie a video

Finále v televizi
Galaxie sport: středa 2.7. 19:00, čtvrtek 3.7. 11:00, sobota 5.7. 13:00, neděle 6.7. 18:00