Home  /  Zprávy  /  Vítězem Evropského školního finále tým Španělska, český zástupce bez jediného vítězství

(ne) 28. květen 2006, Filip Hobza
Týmu ZŠ Kozinovy, který zastupoval Českou republiku na Evropském školním finále ve flagfootballu v Düsseldorfu, se bohužel nepodařilo zopakovat loňské 6. místo. První den v pátek prohrál náš národní šampión základních škol všechna utkání ve skupině B: s týmem Itálie 18:40 , se Španělskem 12:24 a s Velkou Británií 20:59 . To znamenalo v sobotních bojích o umístění pouze utkání o 7. pozici, která by nám zajišťovala automatickou účast v ESF i v příštím roce, ale ani toto klíčové utkání nevyšlo podle našich představ ? týmu Finska, který skončil poslední ve skupině A, jsme podlehli 8:34 , což pro letošní rok znamená poslední 8. místo a nepříjemnou variantu hrát v roce 2007 kvalifikaci (pokud se příští rok do ESF přihlásí více než 8 týmů, je poslední tým z předchozího ročníku turnaje hostitelem kvalifikačního utkání, případně turnaje (podle počtu zájemců), pouze jehož vítěz má právo zúčastnit se elitního šampionátu.

Vítězem ESF 2006 se stal tým Španělska, který ve finále porazil Holandsko 31:13. V boji o bronzové medaile byla úspěšnější Velká Británie, která zvítězila nad Německem 53:25

V každém případě šlo ale o zajímavou konfrontaci kvality českého flagfootballu na vrcholné evropské úrovni v dané věkové kategorii (12-14 let), která ukázala, že bez intenzivnějšího zaujetí pro rozvoj flagfootballu zejména ze strany jednotlivých klubů (s výjimkou Panthers a Lions), které by zvýšilo konkurenci a posunulo výkonnost našich hráčů, nelze pomýšlet na výraznější úspěch. I přes zaznamenaný výsledek děkujeme všem zúčastněným hráčům, jejich trenérovi Janu Gabrielovi a koordinátorovi flagfootballu Vlastimilu Tománkovi, za reprezentaci i za snahu a doufáme, že k získání inspirace pro další práci bylo i sledování XIV. World Bowlu mezi týmy Frankfurt Galaxy a Amsterdam Admirals, kterého se měli možnost v dějišti ESF osobně zúčastnit ? Frankfurt Galaxy porazil Amsterdam Admirals 22:7.