Home  /  Informace  /  Reprezentace

Reprezentace

Úřadující mistři Evropy v Česku!

Kickoff: 13.10. od 16:00
Stadion: FC Vysočina (Jiráskova 2603/69, Jihlava)

Vstupné
Cena vstupenky je 100 Kč.
Děti do 15 let mají vstup zdarma.
Vstupenky jsou v předprodeji zde. Vstupenky budou k dispozici i na místě v den zápasu.

Reprezentace mužů vstoupí do úvodní fáze Mistrovství Evropy proti velmi silnému soupeři. Francie porazila ve finále na ME v roce 2018 Rakousko a cestu za obhajobou začínají na stadionu FC Vysočina v Jihlavě proti našemu výběru.

Loni se český tým představil na přátelském turnaji, Three Nations Cup. Poprvé pod vedením nového hlavního trenéra, Sebastiana Fanderta, zvítězili Češi nad Slovenskem a v zápase o celkové vítězství nestačili na Maďarsko. V rozhodujícím zápase se zranil také nový quarterback národního týmu, Jan Bláha. Quarterback Blades vynechal celou letošní sezonu a do skupinové fáze Mistrovství Evropy nezasáhne. Hlavní otázkou před prvním zápasem tedy je, kdo nahradí Bláhu na klíčovém postu.


Soupiska týmu
60členná soupiska. Z této soupisky trenéři vyberou 45 hráčů na zápasovou soupisku.

Systém turnaje

Český tým je  v divizi společně s Francií a Srbskem. V první fázi ME odehrají týmy mezi sebou jeden zápas. Česko přivítá doma Francii a následně odehraje venkovní zápas se Srbskem (27.10.). V příštím roce se vytvoří divize podle letošního umístění. Vítězové divizí budou hrát spolu o 1.-4. místo, druzí budou hrát spolu o 5.-8. místo a poslední budou hrát o konečné 9.-12. místo.

Divize A: Francie, Srbsko, Česko
Divize B: Rakousko, Itálie, Švýcarsko
Divize C: Finsko, Dánsko, Nizozemsko
Divize D: Švédsko, Velká Británie, Rusko
 
Stream
 
Ze zápasu bude k dispozici stream, který produkčně zajistí Playo TV. Stream lze sledovat přímo na stránkách Playo TV, na webu ČT sport i na našem Youtube. Zápas budou komentovat Jiří Kalemba a Jindřich Rajchl. V pondělí od 21:55 odvysílá zápas stanice ČT sport.

Akreditace
O akreditaci pro fotografy a novináře na zápas v Jihlavě proti Francii žádejte na email kroulik@caaf.cz