Home  /  Informace  /  Rozhodčí - odměny

Rozhodčí - odměny

Odměny

Odměna začínajícího rozhodčího je 800 Kč za zápas. Dle kvality rozhodčího může narůst až k maximální odměně 1700 Kč za zápas. Plus ti budou uhrazeny cestovní náklady spojené s cestou na/z utkání. 

Kariéra

Tvrdá práce a dřina je vždy odměněna. Je to pouze a pouze na tobě, protože dveře jsou otevřené dokořán. Kariérní postup z hlediska pískání nejvyšší soutěže je rychlý a už po pár sezónách můžeš být členem rozhodcovské crew na zápasech nejvyšších lig. Pracovití rozhodčí mohou rychle pomýšlet na účast v zápasech playoff a Bowlech (včetně finále nejvyšší ligy mužů –  Czech Bowlu). Vybraní rozhodčí se účastní pravidelného mezinárodního školení organizace IFAF a mohou se podívat i na mezinárodní zápasy.

Kontinuální vzdělávání

Během sezóny jsou všichni rozhodčí postupně vzděláváni komisí rozhodčích. Tématem daných školení je vždy vyhodnocení posouzení situací na daném utkání a také vyhodnocení faulů. Feedback budeš dostávat pravidelně skrze platformu Hudl.com a  videokonference aktivních rozhodčích, kde můžeš s kolegy diskutovat o výkladu pravidel a jak jistý faul vypadá.

Na každou pozici je určen i poziční mentor, který se věnuje dotazům ohledně mechaniky a pravidel. Bude tedy možné v případě problému kontaktovat zkušenější rozhodčí, kteří ti pomohou v dalším osobním rozvoji.