Home  /   Historie  /  Síň slávy ČAAF

Síň slávy ČAAF

Síň slávy ČAAF

Síň slávy ČAAF je ocenění za dlouhodobý přínos amerického fotbalu v Česku. Každý rok jsou na slavnostním galavečeru uvedeni do síně dva noví členové. Nové členy do Síně slávy ČAAF uvedeme 8. února 2019. 

Ročník 2017


Vlastimil Tománek

Vlastimil Tománek byl jeden z prvních, kdo vlastnil výstroj na americký fotbal. Svou postavou a rychlostí byl předurčen na pozici receivera a tam byl v základní sestavě až do roku 2003, kdy se rozhodl ukončit kariéru a uvolnit místo mladším, svým synům. Do té doby získal spolu s Prague Panthers 8 titulů mistra České republiky, v roce 1995 vyhrál German Bowl Ost. V roce 1999 hrál čtvrtfinále Eurobowlu v Braunschweigu. I po ukončení kariéry zůstal u klubu a Prague Panthers mu mohou děkovat za založení juniorského týmu. V roli trenéra a manažera získal tři juniorské tituly. V klubu, nyní již Prague Black Panthers, je aktivní dodnes v roli trenéra juniorského a ženského týmu.


David Mynář

Americký fotbal začal hrát v klubu Brno Alligators v roce 1994 na pozici QB. Od roku 1995 změnil post na TE. V roce 1998 odjel na studijní stáž do Finska, kde začal hrát za tým Helsinki Roosters, se kterým se stal 2x mistrem Finska. Do Alligators se vrátil v roce 2000. V letech 2001 a 2002 Vicemistr ČR, Brno Alligators. V roce 2003 se stal členem národního týmu ČR, kde byl i jedním z kapitánů. Na Mistrovství Evropy skupiny C byl na pozici TE zvolen do All-Star týmu. I nadále se podílí na rozvoji amerického fotbalu a klubu Brno Alligators.Ročník 2016


Jiří Šimkovič

Jiří Šimkovič byl v roce 1994 u zrodu amerického fotbalu v Ostravě. Byl u všech velkých úspěchů Steelers, včetně mistrovského titulu v roce 1997. V roce 2010 pomohl vrátit fotbal do Ostravy, tentokrát již z pozice trenéra. Šimkovič také oblékl dres české reprezentace na pozici defenzivního lajnmena.

 

 


Jan Štaidl
Jan Štaidl začal s americkým fotbalem v roce 1997 a o rok později slavil s Prague Lions mistrovský titul. Svými výkony se dostal do týmu GFL2, Franken Knights. Po ukončení aktivní kariéry převzal manažerskou pozici v Prague Lions.
 

Ročník 2015


Martin Kocián

Martin Kocián je trenér, který již od devadesátých let působil v Prague Lions. Jediný český profesionální trenér má ve svém CV zapsány top týmy GFL (nejvyšší německá liga) Berlin Adler a Dresden Monarchs, má aktivní trenérské zkušenosti z USA, jako head coach vedl českou a poté i slovenskou reprezentaci. Od sezóny 2015 působí v Graz Giants, tradičním účastníkovi AFL (rakouská nejvyšší soutěž). Od sezóny 2016 je v tomto týmu jako hlavní trenér.

 

 

 
Zbyněk Zelinka

Zbyněk Zelinka je spoluzakladatel České asociace amerického fotbalu, který se podílel velkou měrou na vzniku a rozvoji amerického fotbalu v Brně a na celé Moravě. Je spoluzakladatelem klubu Brno Alligators, ve kterém hrál a funguje v něm od začátku devadesátých let až do současnosti jako manažer klubu. Bez nadsázky lze říct, že je duší, mozkem i rukama nejstaršího moravského klubu. Dlouhodobě působil i jako místopředseda ČAAF a  člen Rady.Ročník 2014


Daniel Krejbich

Začal s americkým fotbalem ještě v době, kdy se hrálo bez helem a ramen. Možná proto pak ve výstroji vynikal svojí tvrdostí. Krejbich začínal na pozici quarterbacka, brzy se však našel jako linebacker. Patřil mezi nelepší linebackery, kteří v Česku hráli a po zásluze za to sbíral ocenění. Respekt soupeřů měl i v rakouské AFL. Krejbich byl stavebním pilířem obrany Prague Panthers, následně Black Panthers a samozřejmě i národního týmu. Po skončení své bohaté kariéry (16 titulů mistra ČR) se začal věnovat trénování svých nástupců.

 


David Krejbich

Začal s americkým fotbalem se svým bratrem, Danielem. Vynikal tvrdostí a  zvláště jeho souboje na trénincích se svým bratrem byli někdy až za hranicí. Začínal na pozici fullbacka, kde dělal vrásky nejen obráncům v české lize, ale hlavně na evropských trávnících. Později přešel do ofenzivní llajny, kde opět dominoval. Byl to stavební kámen Prague Panthers, později PBP, ale i národního týmu. Už během hráčské kariéry se začal angažovat ve vedení klubu, kde jako viceprezident a manažer klubu působil.